Naujienos

Įgyvendintas smurto artimoje aplinkoje prevencijos projektas, kuriam finansavimą skyrė Šiaulių miesto savivaldybė

Smurtas artimoje aplinkoje – vienas iš labiausiai paplitusių nusikaltimų mūsų visuomenėje. Smurtas artimoje aplinkoje išlieka vienu dažniausių nusikaltimų, dėl kurio kenčia moterys.Nors Lietuvoje į smurtą artimoje aplinkoje reaguojama itin aktyviai, tačiau smurto atvejų išlieka, o karantinas sudėtingą situaciją dar labiau išryškino. Pandemija gerokai kirto per silpniausias visuomenės vietas. Savaime karantinas tikrai nebuvo smurto priežastimi, jis tik užaštrino tą problemą, kuri tose šeimose jau buvo.

Šiaulių miesto savivaldybės administracija aktyviai domisi smurto artimoje aplinkoje situacija Šiaulių mieste bei prisideda prie smurto prevencijos priemonių įgyvendinimo.

Vykdant ir plėtojant institucinį bendradarbiavimą bei įgyvendinant 2021 m. Šiaulių miesto savivaldybės Nusikaltimų prevencijos programos priemones, 2021 m. gegužės 19 d. Šiaulių miesto savivaldybės administracija ir Lietuvos probacijos tarnyba (Šiaulių regiono skyrius), pasirašė nusikaltimų prevencijos tikslinio programos projekto „Smurtinių nusikaltimų prevencijos vykdymas per smurtinį elgesį keičiančių programų taikymą” finansavimo sutartį. Darbui su smurtą panaudojusių asmenų elgesio korekcija iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriui skirta 4050 eurų.

Projekto tikslas - užkirsti kelią smurtinio elgesio pasikartojimui, kadangi tai įtakoja ne tik smurtaujančių asmenų, bet ir jų šeimos narių bei visos visuomenės gyvenimo ir bendravimo kokybę.

Paslaugų teikimo sutartys pasirašytos su VšĮ Šiaulių centro poliklinika ir VšĮ ,,Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras”, šiose įstaigose dirba įvairių sričių ir aukštos kvalifikacijos specialistai (psichologai, psichiatrai, priklausomybės ligų specialistai bei socialiniai darbuotojai), kurie turi patirties vykdant elgesio korekciją bei teikiant kompleksinę pagalbą Probacijos tarnybos priežiūroje esantiems asmenims.

Smurto mažinimo priemonėse dalyvavo 50 asmenų, kurie įgijo naujų įgūdžių padėsiančių konstruktyviai be agresijos spręsti artimoje aplinkoje kylančius konfliktus. Visi smurto programos dalyviai individualiuose užsiėmimuose mokėsi pykčio, agresijos, smurto kilmės, galios ir kontrolės, emocinės reakcijos ir jų raiškos sudėtingose situacijose. Mokėsi konfliktų ir jų sprendimo būdų, konstruktyvių ir destruktyvių konfliktų sprendimo būdų, lavino bendravimo įgūdžius, pagarbaus bendravimo ir asmeninės atsakomybės ugdymo ir elgesio keitimo galimybių.

Nuo 2017 m. Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriuje prižiūrimųjų skaičius, kuriems dėl smurto artimoje aplinkoje, teismo paskirta baudžiamojo poveikio priemonė ar įpareigojimas – dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose mažėja. Atsižvelgiant nors ir į neženklią smurto mažėjimo tendenciją, galima daryti prielaidą, kad pasirinktos kompleksinės priemonės darbui su smurtaujančiais asmenimis yra kokybiškos ir tinkamos bei duoda apčiuopiamą rezultatą. Tačiau dėl neženkliai sumažėjusio smurto artimoje aplinkoje panaudojusių asmenų skaičiaus, negalima daryti prielaidos, kad smurto atvejų Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje mažėjimas stabilus, smurto artimoje aplinkoje problema ne tik Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje, bet ir visoje Lietuvoje išlieka skaudi ir labai aktuali.

Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 27 d. 08:19

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. rugpjūtis
 
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Visi renginiai ir įvykiai