Naujienos

Charakterio savybės, galinčios pakeisti ne tik mūsų, bet ir aplinkinių gyvenimus

Nesvarbu kokia mūsų asmenybė, įpročiai ar praeitis, kiekvienas turime potencialą, leidžiantį išreikšti meilę, gerumą, rūpestį, atjautą. Niekas neatsikelia iš ryto ir neapsisprendžia: nuo šiandien būsiu geras žmogus. Gerumas, kaip ir visos savybės, išlavinamas per laiką, pavyzdžiui, darant gerus darbus.

Todėl siekiant skatinti ugdyti empatiją, Lietuvos probacijos pareigūnai, dirbantys visoje Lietuvoje su priežiūroje esančiais nepilnamečiais, š.m. lapkričio mėnesį lankė gyvūnų prieglaudas, esančias Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių bei Panevėžio regionuose.

Kartu su probacijos pareigūnais atvykusius jaunuolius pasitiko gyvūnų prieglaudos darbuotojai, kurie supažindino su prieglaudos „gyventojais“, jų atsiradimo istorijomis, kokia tvarka ir kokiais būdais jie atranda šeimininkus. Jaunuoliams buvo pasakojama apie savanorystės ypatumus šioje srityje: kaip gyvūnai prisiriša prie savanorių, kurie reguliariai atvyksta juos pavedžioti. Ir kaip augintiniai dažniausiai išgyvena stresą, kuomet savanoris neatvyksta. Jaunuoliai buvo motyvuojami dalintis gerumu, rūpestingumu su taip dėmesio stokojančiais prieglaudų augintiniais. Taip pat turėjo galimybę prieiti prie gyvūnų, juos glostyti, kelis gyvūnus buvo leista išleisti iš voljerų. Buvo akivaizdu, kad tai suteikė džiaugsmo ir daug gerų emocijų tiek atvykusiems, tiek ten apgyvendintiems augintiniams. Be to, susitikimų metu ir pareigūnai, ir jaunuoliai turėjo galimybę pamatyti gyvūnų prieglaudos bendruomenės rodomą meilę ir rūpestį tiems, kurie yra labiausiai pažeidžiami. Svarbu pažymėti, kad prieglaudoms probacijos pareigūnai kartu su jaunuoliais perdavė gyvūnams skirto maisto bei higienos priemonių, kurios yra labai svarbios, ypač sergantiems ar jau „garbaus“ amžiaus sulaukusiems augintiniams, už ką buvo susilaukta ypatingos padėkos iš gyvūnų prieglaudų bendruomenės.

Vėliau prižiūrimieji nepilnamečiai su probacijos pareigūnais dalinosi apsilankymo gyvūnų globos įstaigose įspūdžiais. Buvo diskutuojama apie savanorystę, atsakomybę už kitą asmenį ar gyvūną, kitų jausmų supratimą, kas vėliau padėtų suformuoti tinkamus santykius su socialine aplinka ir priimti kitų požiūrį. Buvo nuspręsta, kad geriausias būdas prisiminti gerus darbus – juos kartoti, todėl ir ateityje bus planuojami apsilankymai gyvūnų prieglaudose, organizuojamos pagalbos akcijos atliekant aplinkos tvarkymo darbus ir pan.

Apsilankymu gyvūnų prieglaudose buvo užbaigtos 2021 m. Probacijos tarnybos suplanuotos priemonės, skirtos tinkamai organizuoti kompleksinį nepilnamečių resocializacijos procesą, skatinantį jų užimtumą, pozityvų mąstymą bei įgūdžių formavimą bei įgyvendinant Viešojo saugumo plėtros 2015 – 2025 metų programos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano, patvirtinto LR Vyriausybės 2017 m. gruodžio 13 d. nutarimu Nr. 1041 „Dėl Viešojo saugumo plėtros 2015 – 2025 metų programos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano patvirtinimo“ pakeitimo“ priemones.

      

 

Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 1 d. 20:46

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. sausis
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Visi renginiai ir įvykiai