Naujienos

Lietuvos probacijos tarnyboje startavo edukacinis projektas „Rask jėgų save pakeisti“

2020-03-03

Lietuvos probacijos tarnyba, siekdama probacijos tarnybos registruose esančių, už smurtines veiklas nuteistų asmenų (ypač nepilnamečių ir jaunuolių) resocializacijos bei esminių jų elgesio pokyčių, stengiasi kuo plačiau įtraukti į savo veiklą socialinius partnerius, asociacijas, bendruomenes bei savanorius.

2020 m. vasario mėnesį startavo naujas edukacinis projektas „Rask jėgų save pakeisti“, kurio metu Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyrius, kartu su ilgamete socialine partnere VŠĮ „Mūsų sauluže“, Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo 10-aja šaulių rinktine, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto 6-uoju policijos komisariatu bei bendruomenių atstovais, sutelks pajėgas prevenciniam ir intervenciniam darbui su delinkventiniais paaugliais. Vykdant projektą, tikimasi ne tik suteikti jaunuoliams kompleksinę socialinę pagalbą, bet ir įgalinti jų pačių sąmoningumą, atsakomybę, valią, fizinį pasirengimą ir ištvermę dalyvaujant pažintiniuose žygiuose, stovyklose, edukacinėse programose.

2020 m. vasario 28 d. Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo 10-osios šaulių rinktinės šauliai surengė pirmą edukacinį renginį Vilniaus regiono skyriaus (Vilniaus mieste) priežiūroje esantiems nepilnamečiams. Renginio metu susirinkusiems buvo papasakota apie Lietuvos šaulių sąjungą, parodyti trumpi dokumentiniai filmai apie vykdomas jaunųjų šaulių pratybas bei stovyklas, pademonstruota pilna šaulio amunicija. Renginys buvo tikrai nenuobodus – paaugliai dalyvavo viktorinoje, norintieji užsidėjo paruoštą žygiui kovinio šaulio kuprinę, pasimatavo šalmą. Vaikinai ir merginos turėjo galimybę pasidalinti, ką veikia laisvalaikiu ir padiskutuoti apie šio laisvalaikio prasmingumą. Renginyje dalyvavęs Lietuvos probacijos tarnybos direktorius Vytautas Lamauskas paragino jaunuolius grižus namo rimtai pagalvoti, kokiu keliu jie norėtų pasukti – ar savaitgalius tuščiai (o gal ir rizikingai) leisti su kiemo „chebra“, ar įsijungti į tikrą broliją – motyvuotų, sąžiningų, patriotiškai nusiteikusių jaunųjų šaulių gretas. Šaulių veikla susidomėjo ir jauni probuojamieji, ir jų priežiūrą vykdantys probacijos pareigūnai, tad, neatidėliojant sutarta, kad pirmą balandžio šeštadienį Karaliaus Mindaugo 10-osios šaulių rinktinės Šventaragio bei Tauro kuopų šauliai prijungs probacijos nepilnamečius prie jaunųjų šaulių pratybų gamtoje. Jaunuolius į savaitgalio žygį lydės probacijos pareigūnai.

Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama sukarinta visuomeninė organizacija, kuri vienija valstybės gynybai ir gyvenimui neabejingus žmones. Šaulių idėjoms visoje Lietuvoje šiandien yra neabejingi beveik 11 tūkstančių piliečių nuo 11 metų amžiaus. Jaunieji šauliai (nuo 11 iki 18 metų amžiaus grupė) rengiami pagal 4 pakopų programą, kurio metu įgyja teorinių ir praktinių žinių iš karybos, Lietuvos istorijos bei lyderystės ir išlaiko gebėjimų egzaminą. Mokymai jauniesiems šauliams vyksta ne tik miškuose, bet ir Lietuvos kariuomenės daliniuose, tad jaunimas turi puikią galimybę susipažinti su kario tarnyba, pagilinti topografijos žinias, išmokti stovyklauti bei išgyventi gamtoje, dirbti komandoje. Ypatingas dėmesys skiriamas patriotizmo ugdymui, tikrų vertybių puoselėjimui.

Vilniaus regiono skyriaus vadovybė ir darbuotojai nuoširdžiai dėkoja Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo 10-osios šaulių rinktinės šauliams jų pačių šūkiu: „Ačiū šauly, nes tu gali!“ ir neabejoja, kad matydami gerą pavyzdį galės pasikeisti ir jauni probuojamieji.

Vykdant edukacinį projektą „Rask jėgų save pakeisti“, startavo ir Smurto prevencijos programos suaugusiems teisės pažeidėjams naujos grupės. Programą veda VŠĮ „Mūsų saulužė“ atstovai, kurie taip pat, esant poreikiui, gali teikti psichologinio konsultavimo bei mediacijos paslaugas probacijos prižiūrimiesiems.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. kovo 3 d. 14:56
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. balandis
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos