Naujienos

Kaip įgyti pasitikėjimo savimi konfliktinėse situacijose ir kasdienoje

2020-02-28

                 Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus vadovybė ir darbuotojai nuolat ieško būdų pagerinti ne tik veikos kokybę, bet ir kolektyvo mikroklimatą, sustiprinti komandinę dvasią. 2020 m. vasario 26 d. Vilniaus regiono skyriuje (Vilniaus mieste) per pareigūnų sporto valandas įvyko AIKIDO savigynos treniruotė. Renginį pravedė žymus kovos menų meistras AIKIDO AKIKAI centro „Akiratis“ instruktorius Valentin Muraško, Treniruotėje dalyvavo skyriaus darbuotojai ir savanoriai.

               Valentin Muraško papasakojo, kad šiuo metu pasaulyje AIKIDO praktikuoja apie du milijonai žmonių. Šiame kovos mene nėra amžiaus, lyties ar fizinio pasirengimo apribojimų. Gera savijauta, pagerėjęs fizinis tonusas, vidinė ramybė, pasitikėjimas savimi konfliktinėse situacijose ir kasdienoje – tai tik keletas tikslų, kurių galima pasiekti įvaldžius šį savigynos meną. AIKIDO  smerkia žmogaus agresiją, dvikovos instinktus, skatina juos nukreipti į harmoniją ir santarvę.  

               Pirmiausia instruktorius pamokė atlikti pratimus, taikomus atsipalaidavimui, gebėjimui teisingai nukreipti judesį (išmokti judesio geometrijos), vidiniam ir išorini nusiraminimui. Tai ne tik padeda tiksliai atlikti technikas, bet ir apsaugoja nuo galimų traumų. Buvo aptartos galimos pavojingos situacijos, kuriose gali atsidurti probacijos darbuotojas ar savanoris. Treneris išskyrė konflikto (užpuolimo) stadiją, kuomet jau nebėra kur trauktis, reikia gintis arba kitais būdais išvengti užpuolimo. Pratybų metu renginio dalyviai buvo suskirstyti poromis ir mokėsi atkartoti meistro demonstruojamus savigynos judesius, galėjo saugiai pasipraktikuoti ir poroje su pačiu Valentinu Muraško. Praktikuoti AIKIDO technikas renginio dalyviams labai patiko, tačiau kovos menų meistras paragino nepamiršti, kad realus gyvenimas nėra sportas, aukščiausias menas yra gebėjimas išvengti konfliktų, išlaikyti vidinę ramybę ir orumą.

              Vilniaus regiono skyriaus kolektyvas nuoširdžiai dėkojo Valentinui Muraško už pravestą puikią pirmą treniruotę ir susitarė su meistru susitikti dar, nes yra nemažai norinčiųjų išbandyti AIKIDO savigynos meną.

 

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 28 d. 14:41
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. balandis
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos