Socialinis projektas „Aš – tai tu“

     Siekiant paskatinti bausmę atliekančias moteris keistis, padėti joms reintegruotis į visuomenę, o taip pat keisti stigmatizuotą visuomenės požiūrį į nuteistą asmenį, Panevėžio pataisos namuose įgyvendinama nauja iniciatyva – prevencinis socialinis projektas „Aš – tai tu“, nukreiptas prieš patyčias, smurtą artimoje aplinkoje, priklausomybes.

     2019 m. kovo 14 d. Panevėžio pataisos namų Resocializacijos skyriaus specialistės kartu su keturiomis nuteistosiomis, kurioms suteikta teisė vykti be sargybos arba be palydos už pataisos įstaigos teritorijos ribų, vyko į Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnaziją. Mokykloje įvykusio socialinio projekto „Aš – tai tu“ metu mokiniai išgirdo tikras nuteistųjų gyvenimo istorijas, kurios jas atvedė į įkalinimo įstaigą. Projekto tikslas – pasidalinti patirtimis su jaunais žmonėmis, įspėti juos apie kylančias grėsmes jauname gyvenimo tarpsnyje, kai ieškoma savęs, kartais nepaisant ribų iš nepatyrimo, maištaujant, dažnai dėl to pasiduodant neigiamai įtakai.

     Socialinė iniciatyva gimė pačioms nuteistosioms, atliekančioms bausmę Panevėžio pataisos namuose. Pasak moterų – paklysta kažkada jaunystėje – iš nežinojimo, matytų blogų pavyzdžių, pasidavus kitų įtakai. Pataisos namuose dažnai lankosi savanoriai, žymūs žmonės ar tikėjimo žodį nešantys asmenys, liudijantys savo gyvenimą. Jų sėkmės istorijos, patarimai bei patirtys turį teigiamą poveikį bausmę atliekančioms moterims. Dažnai rato-susitikimo metu išsisako, atsiskleidžia abi pusės. Tokiu pat principu vyko susitikimas ir gimnazijoje. Bausmę atliekančių moterų pasakojimas bei išpažintos klaidos, (ne)patirtys savotiškai išlaisvino jas, leido pasijusti visuomenės dalimi, į kurią jos norėtų grįžti ir būti priimtos. Išklausę nesumeluotas, tikras istorijas pasisakė ir mokiniai. Jie teigė, kad išgirsti istoriją gyvai – kas kita nei skaityti straipsnį ar stebėti filmą, sukurtą pagal tikrus faktus. Ši patirtis tikrai pravers ir leis pagalvoti prieš žengiant klaidingą žingsnį.

     Džiaugiamės, jog iniciatyva pavyko ir esame laukiami gimnazijoje pristatyti projektą didesnei auditorijai. Aiškinantis priežastis, kalbant apie pasekmes, galima užkirsti kelią daugeliui neleistinų veiklų, šviesti bei formuoti jauno žmogaus požiūrį bei patirtis, o kartu ir keisti bei ruošti integracijai į visuomenę nuteistą asmenį.

 

 

 

 

  

 

 

     Socialinė iniciatyva 2019 m. gegužės 7 dieną įgyvendinta  Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijoje

 

 

 

      Dvi nuteistosios, dalyvavusios projekte, atliko bausmę ir išėjo laisvę. Tačiau socialinė iniciatyva tęsiama toliau, tik jau su naujomis projekto dalyvėmis. 2019 m. birželio 10 dieną organizuotas renginys Kazimiero Paltaroko gimnazijos jaunesniųjų klasių mokiniams.

 

 

 

     Socialinio projekto „Aš – tai tu“ grįžtamasis ryšys – moksleivių mintys, palinkėjimai nuteistoms moterims

 

 

 

 

 

 

 

 

Įvertinta nuteistųjų iniciatyva

 

    2019 m. birželio 13 d. Resocializacijos skyriaus specialistė kartu su keturiomis bausmę atliekančiomis nuteistosiomis, kurioms suteikta teisė išvykti be sargybos arba palydos už pataisos įstaigos ribų, vyko į teatrą „Menas“ žiūrėti spektaklio „EQUUS“. Nuteistosioms ši išvyka organizuota už jų iniciatyvą ir aktyvų dalyvavimą įgyvendinant Panevėžio pataisos namų socialinį projektą „Aš – tai tu“. Projekto veiklos nukreiptos prieš patyčias, smurtą artimoje aplinkoje, priklausomybes. Vykdant projektą moterys vyko į dvi mokymo įstaigas pasidalinti su moksleiviais savo gyvenimo istorijomis, kurios jas atvedė į įkalinimo įstaigą. Nuteistųjų istorijas išgirdo 4 skirtingų amžiaus grupių moksleivių auditorijos. Džiaugiamės, jog mūsų iniciatyva pavyko, nes jau naujais 2019/2020 mokslo metais esame kviečiami į kitas gimnazijas. Projekto veikloje dalyvauja 6 nuteistosios ir 4 įstaigos darbuotojai.

Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 10 d. 11:46

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos