Naujienos

Panevėžio pataisos namuose knygos mylėtojos renka „Metų knygą 2019“

2020-02-12

     Panevėžio pataisos namų nuteistųjų bendruomenė jau ketvirtus metus iš eilės aktyviai skaito bei renka labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas, pristatytas Metų knygos rinkimų akcijoje.

     Akcijai skirti renginiai prasidėjo dar 2019 m. spalį – įstaigoje veikiančioje bibliotekoje moterys turėjo galimybę susipažinti su akcijai pristatytų knygų penketukais visose kategorijose. Pataisos namų Skaitytojų klubo narės du kartus per mėnesį rinkosi pristatyti bei aptarti perskaitytų knygų, dalyvavo susitikimuose su knygų autoriais. Dalį akcijoje dalyvaujančių knygų įstaigai skolino socialinis partneris – Panevėžio miesto Šiaurinė biblioteka, profesionalūs bibliotekininkai rengė ir popietes joms pristatyti.

     Siekdami padidinti knygos prieinamumą nuteistosioms, šiemet pasiryžome ir naujovei – moterims, kurioms suteikta teisė išvykti be sargybos arbe be palydos už įstaigos ribų, buvo leista dalyvauti akcijos renginiuose Panevėžio miesto Šiaurinėje bibliotekoje. Čia vykę susitikimai su knygų autoriais paliko itin šiltą įspūdį, skatino dar labiau įsigilinti į akcijai pristatytus literatūros kūrinius.

     Artėjant Metų knygos rinkimų pabaigai, nuteistosios aktyviai balsuoja už labiausiai patikusią knygą ir nekantriai laukia žinių iš akcijos organizatorių, kuomet bus paskelbti akcijos rezultatai. Panevėžio pataisos namai džiaugiasi galintys prisidėti prie svarbių tradicinių kultūros įvykių, tarp jų ir prasmingos Metų knygos rinkimų akcijos, kuri ne tik skatina nuteistąjį siekti resocializacijos pažangos, bet ir motyvuoja domėtis knyga, skaitymo teikiamais džiaugsmais, įsitraukiant į skaitymo procesą, taip puoselėjant tautiškumą bei raštingumą.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 12 d. 15:57