Naujienos

Panevėžio pataisos namuose vaikus auginančių motinų atviras laiškas Lrytas.tv žurnalistams: „Su tokia žiniasklaida nebenorime bendrauti“

2019-05-08

Motinos diena Panevėžio pataisos namuose vaikus auginančioms mamoms nebuvo tokia šviesi kaip tikėtasi. Šventę apkartino 2019 m. balandžio 29 d. Lrytas.tv laidoje „Reporteris“ paskleista tikrovės neatitinkanti informacija apie įkalintas motinas ir kartu augančius jų vaikus. Šventinį savaitgalį mamos rašė atvirą laišką Lrytas.tv žurnalistams, kuriame išsakė savo mintis apie viešai paskleistą ir jas itin įskaudinusią netiesą.

 

„Esame pasipiktinusios š.m. balandžio 29 d. reportažu Lrytas.tv laidoje „Reporteris“, nes šis reportažas visiškai neatspindi tiesos apie pataisos namuose vaikus auginančias motinas.

Netiesa, kad į Vaikų (kūdikių) skyrių siekiame patekti dėl geresnių gyvenimo sąlygų, priešingai – čia esame net labiau suvaržytos. Vienintelė geresnė sąlyga – tai, kad čia galime būti kartu su savo vaikais. Netiesa ir laidoje nuskambėjęs teiginys, jog pataisos namuose padaugėjo gimdymų dėl padidintų vaiko pinigų. Išmokas vaikui mamos gaudavo visada. Išmokos padidinimas keletu eurų nieko nekeičia – vaiko išlaikymui reikalinga kur kas daugiau lėšų nei skiria valstybė. Vaiko pinigus išleidžiame tik vaikų poreikiams, tačiau jų nepakanka vaikui visiškai aprūpinti. Daugelis esame finansiškai remiamos artimųjų, šias lėšas taip pat skiriame vaikams.

Tačiau didžiausią šoką mums sukėlė reportaže nuskambėję teiginys, jog vaiko pinigus mes išleidžiame cigaretėms ir narkotikams. Vaikų (kūdikių) skyriuje nėra nė vienos narkotikus vartojančios mamos, todėl tokia viešai reiškiama netiesa ir be pagrindo pučiamas burbulas itin žemina ir skaudina.

Netiesa ir tai, kad netinkamai rūpinamės sergančiais vaikais, esą tylime ir slepiame jų susirgimus. Vaikams susirgus, visuomet kreipiamės į skyriuje dirbančius gydytojus, jiems rekomendavus esame vežamos ir į laisvėje esančias gydymo įstaigas.

Esame nusivylusios ir įskaudintos dėl žurnalistų etikos trūkumo. Kodėl kaip tiesa pateikiami Ričardo Garuolio, kuris pats teigia tik atkartojantis pataisos namų darbuotojų žodžius, teiginiai? Netikime, kad darbuotojai apie mus pasakytų bent vieną panašų žodį...

Su tokia žiniasklaida nebenorime bendrauti. Skaudu, jog tai, ką žurnalistams pasakojome, ką sutikome atskleisti apie savo ir savo vaikų gyvenimą pataisos namuose, nebuvo parodyta. Viskas buvo „iškarpyta“, siekiant paskleisti savo išgalvotas istorijas“.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gegužės 8 d. 13:48