Naujienos

Nuteistosios skatinamos užsiimti savanoriška veikla

2020-02-03

     Skatinant laisvės atėmimo bausmę atliekančių nuteistųjų darbinių ir socialinių įgūdžių ugdymą, stiprinant jų darbinės ir socialinės veiklos motyvaciją bei kompetencijas, gerinant sėkmingos reintegracijos į visuomenę galimybes, 2020 sausio mėnesį Panevėžio pataisos namai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ Panevėžio padaliniu. Sutartimi šalys įsipareigojo tarpusavyje bendradarbiauti, siekiant suderinti pataisos namuose bausmę atliekančių moterų, norinčių dalyvauti savanoriškoje veikloje, ir Maisto banko poreikius bei galimybes, organizuojant savanoriško darbo veiklas.

     „Pasirašydami bendradarbiavimo sutartį, siekiame sudaryti galimybes nuteistajam dalyvauti savanoriškoje veikloje, taip prisidedant prie visuomenės gerovės kūrimo, kartu skatinant bausmę atliekantįjį saviraiškai ir tobulėjimui. Manau, jog savanoriška veikla, tai kartu ir galimybė, turinti įtakos nuteistųjų laisvės atėmimu gero vardo atitaisymui, atstatanti socialinius ir praktinius įgūdžius, reikalingus gyventi laisvėje, tam, kad nuteistasis tinkamai elgtųsi grįžęs ir taptų vertingas sau, šeimai bei visuomenei“, – kalbėjo Panevėžio pataisos namų direktorius Edvardas Norvaišas.

     Panevėžio pataisos namų nuteistosios džiaugiasi nauja darbine patirtimi, kurios metu, savanoriškai dalindamos bei rūšiuodamos maisto davinius, jaučiasi įsiliejusios į miesto bendruomenės savanorių gretas, esančios reikalingos, laukiamos ir vertinamos. Jos po dvi, viena kitą pakeisdamos, du kartus per savaitę, vyksta į Maisto banką. Savanoriškoje veikloje iš viso dalyvauja 8 moterys, turinčios teisę vykti be sargybos ar be palydos už pataisos įstaigos ribų.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 3 d. 16:53