Naujienos

Man šeima – didžiausia bendrystė ir vertybė

2020-02-13

     Artėjant Vasario 14-ajai, daug kalbama apie meilę ir šeimą, tačiau retas susimąsto, kokią svarbą turi socialiniai ryšiai su artimaisiais – tėvais, vaikais, sutuoktiniu, kai esi nelaisvėje. Publikuojame Panevėžio pataisos namuose bausmę atliekančios moters laišką apie įkalinimo metu sukurtą šeimą.

 

     „Kas yra meilė? Kas yra šeima? Atsakymų į šiuos klausimus ieško ne vienas.

     Mano šeimos branduolį sudarė vyras, penki mūsų vaikai ir aš. Prieš ketverius metus įvyko didžiulė tragedija. Aš netekau vyro, o vaikai tėvo. Jis buvo nužudytas. Sunkiai išgyvenome netektį. Tačiau mes žmonės, iškenčiame ir įveikiame daug daugiau nei patys galime įsivaizduoti. Laikas apgydė netekties žaizdas. Patekusi į įkalinimo įstaigą, stengiuosi nepalūžti ir gyventi toliau. Su vaikučiais palaikome šiltus emocinius ryšius. Kiek leidžia įstatymai ir pataisos namų taisyklės, bendraujame. Susirašinėjame laiškais, vaikai lanko mane, du kartus per savaitę pakalbame telefonu. Tai pačios geriausios akimirkos būnant pataisos namuose!

     Atlikdama bausmę pradėjau laiškais bendrauti su man seniai pažįstamu draugu. Žmogui, netekusiam laisvės, be galo svarbus palaikymas, bendravimas. Pradėjome dalintis savo patirtimi, teikti vienas kitam emocinę paramą: suprasti, užjausti, palaikyti. Pradėjome tikėti ir pasitikėti vienas kitu. Graži draugystė peraugo į daug šiltesnius jausmus. Aplinkybėmis, kuriose esame atsidūrę, patiriama pagalba suteikia stiprybės ir vidinės ramybės. Mums bendraujant, pamažu brendo meilė, kuri ir atvedė iki santuokos. Kai įsitikinome, jog mūsų „pasauliai“ yra pakankamai artimi, tada ir susituokėme. Ši santuoka man labai svarbi, džiaugiuosi ja ir esu be galo laiminga. Mes išmokome būti pakantūs vienas kitam, atjaučiantys. Gebame atidžiai klausytis vienas kito, suprantame rūpesčius, problemas. Kiek leidžia aplinkybės, stengiamės viską spręsti kartu. Aišku, labai trūksta dažnesnio bendravimo, tačiau esame patenkinti tuo, ką turime. Didžiausią džiaugsmą mums teikia skiriami ilgalaikiai pasimatymai. Tai tikras ir atviras bendravimas, kada galime dalintis savo jausmais.

     Kažkas yra pasakęs, jog dviese sunkūs keliai trumpesni ir vargai lengvesni. Man šeima tai didžiausia parama ir palaikymas esamoje padėtyje, didžiausia bendrystė ir vertybė“.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 13 d. 15:03