Naujienos

Įgyvendintas projektas „Padėkime vieni kitiems būti sveikesniems“

2019-01-01

Įgyvendintas projektas „Padėkime vieni kitiems būti sveikesniems“

 

     Panevėžio pataisos namuose 2018 m. gegužės – gruodžio mėnesiais įgyvendintas projektas „Padėkime vieni kitiems būti sveikesniems“. Projekto metu, siekiant efektyvios nuteistųjų resocializacijos bei sėkmingos jų reintegracijos į visuomenę atlikus bausmę, moterims buvo sudarytos sąlygos išmokti kontroliuoti savo elgesį, valdyti emocijas, atsipalaiduoti ir tokiu būdu stiprinti psichinę sveikatą.

     Per šį laikotarpį organizuoti aštuoni teoriniai ir praktiniai mokymai, propaguojantys ir skatinantys sveiką gyvenimo būdą, tema „Gyvenkime draugiškai, mokykimės – atsakingai”, du sporto renginiai skirti stiprinti fizinį aktyvumą, trys paskaitos – diskusijos „Netradicinio ugdymo diena“ apie priklausomybes, kurių metų nuteistosios įgijo renginių organizavimo įgūdžių ir patirties, šeši edukaciniai – meniniai „Meno ir amato terapijos” užsiėmimai. Šios skirtingos edukacinės-meninės veiklos, pasitelkiant tautodailės, tapybos ir kitų sričių meno bei edukacijos praktikas, padidino laisvės atėmimo bausmę atliekančių moterų emocinį atsparumą, leido atitrūko nuo minčių apie žalingus įpročius, o kūryba padėjo išlaisvinti bei išreikšti emocijas. Projekto metu moterims buvo sudarytos sąlygos užsiimti nusiraminimą teikiančia individualia kūrybine veikla – mezgimu. Per šį laikotarpį moterys numezgė 100 porų mažutėlių kojinaičių neišnešiotiems naujagimiams. Kojinaitės socialinė akcijos metu perduotos Respublikinės Panevėžio ligoninės Naujagimių skyriui. Pasidžiaugti ir pasidalinti projekto rezultatais organizuotos net trys parodos, kurias galėjo pamatyti ne tik nuteistųjų bendruomenė, Panevėžio pataisos namų dirbantieji, bet ir miesto bendruomenė. Projekto metu sukurtų nuteistųjų kūrybinių darbų paroda „Padėkime vieni kitiems būti sveikesniems“ eksponuota miesto viešose erdvėse, siekiant keisti visuomenės stigmatizuotą požiūrį į nuteistą asmenį.

     Projekto veiklas organizavo įstaigos darbuotojai, nuteistosios, projekto partneriai – Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Panevėžio Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras bei Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Šiaurinė biblioteka, prisidėjo ir savanoriai.

     Projektas, skatinantis sveiką gyvenimo būdą, į savo veiklas pritraukė daugiau nei 290 dalyvių. Nuteistoms moterims minimos veiklos buvo ne tik prasmingos, naudingos, bet ir labai reikalingos. Įgijusios žinių ar išmokusios naujų veiklų jos dalinosi ir su kitomis moterimis savo patirtimis, išgyvenimais bei emocijomis, taip įtraukdamos ir kitas dalyvauti prasmingoje bei pozityvioje veikloje. Užimtumo dėka, nuteistosios pradėjo geriau elgtis įkalinimo sąlygomis, valdyti emocijas bendraujant tiek su pareigūnais, tiek tarpusavyje – o tai ir yra viena svarbiausių sėkmingo nuteistojo pataisos proceso prielaidų.

     Projektas „Padėkime vieni kitiems būti sveikesniems“ finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės  sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

 

 S

S

s

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. sausio 1 d. 08:00