Naujienos

Su nuteistosiomis diskutuota apie mokėjimus gydymo įstaigose

2022-05-25

     Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovai antrą kartą šiais metais susitiko su Panevėžio pataisos namuose kalinčiomis moterimis. Dar vienai grupei nuteistųjų, kurias ketinama išleisti į laisvę, pasakota apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) svarbą, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, sveikatos draudimo sistemos esmę ir kt. Susitikimas – vykdomos Teisinio ir socialinio švietimo programos dalis.

     Moterims paaiškinta, kaip yra apmokamos sveikatos priežiūros paslaugos Lietuvoje, kiek maždaug šalyje išleidžiama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų šioms paslaugoms apmokėti, ką konkrečiai reikia žinoti apie PSD ir sveikatos priežiūrą, pradedant gyvenimą laisvėje. Taip pat atsakyta į susitikimo dalyvių klausimus, diskutuota apie teisėtus ir neteisėtus mokėjimus gydymo įstaigose.

     Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) vedėja Sigita Paulauskienė atkreipė nuteistųjų dėmesį, kad laisvė yra malonus dalykas, tačiau ji atneša žmogui ir įsipareigojimų. Apie PSD, pasak S. Paulauskienės, kalbėti būtina, kad netektų pakliūti į situacijas, kai dėl nežinojimo ar nesusikalbėjimo nutrūksta sveikatos draudimas ir negaunama nemokamai sveikatos priežiūros paslaugų, kai padaroma žala PSDF ir tenka ją atlyginti.

     Susitikime pažymėta, kad sveikatos draudimas nėra tas draudimas, kuriuo galima nesidrausti, kol esi sveikas. Jis – privalomas visiems mūsų šalies piliečiams, deklaravusiems gyvenamąją vietą Lietuvoje. GAS vedėja išvardijo, kurias grupes asmenų draudžia valstybė, o kam reikia apsidrausti patiems. Taip pat paaiškino, kad gali būti padaroma žala PSDF neteisėtai pasinaudojus Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK) kitoje Europos Sąjungos šalyje per eismo įvykį ar smurtinių nusikaltimų metu sužalojus kitą žmogų ir kitais atvejais.

      Pataisos namų gyventojoms kalbėta apie ESDK svarbą ir galimybę į savo mobilųjį įrenginį atsisiųsti ją pakeičiantį sertifikatą. Moterys supažindintos su iš PSDF kompensuojamo dantų protezavimo, odontologinės pagalbos ir kitų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka, galimybėmis pasitikrinti sveikatą pagal prevencijos programas ir pan.

     Nuteistosioms palikta naujausių ligonių kasų išleistų leidinių – lankstinukų, atmintinių apie prevencines programas, taip pat pateikta informacijos, kaip galima internete pasitikrinti, ar esi apdraustas PSD, peržiūrėti sau ar savo nepilnamečiams šeimos nariams išrašytus elektroninius siuntimus, kompensuojamųjų vaistų receptus, sužinoti, kiek kainavo gydymas ir vaistai, pasitikrinti eiles gydymo įstaigose ir kt.

     Panevėžio pataisos namuose užsiėmimuose dalyvauja nuteistieji, kuriems iki bausmės pabaigos likę 3 mėn. arba likę 1–1,5 mėn. iki galimybės taikyti lygtinį paleidimą iš pataisos įstaigos.

 

           Panevėžio teritorinė ligonių kasos informacija

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 25 d. 14:15