Naujienos

Panevėžio pusiaukelės namų nuteistuosius konsultuoja probacijos specialistės

2022-10-18

Pusiaukelės namų gyventojai yra intensyviai ruošiami lygtiniam paleidimui į laisvę, todėl jiems rūpi – o kaip bus toliau ir svarbu žinoti apie probacijos tarnybos vykdomas intensyvias priežiūras ir lygtinio paleidimo priežiūras.

 

Panevėžio pusiaukelės namuose įvyko jau du susitikimai naujai atvykusių nuteistųjų su Panevėžio regiono skyriaus vyriausiomis specialistėmis Loreta Kazlauskiene ir Jurgita Ladyge.

 

Susitikimų metu Pusiaukelės namų gyventojams paaiškino, kuo skiriasi lygtinis paleidimas nuo intensyvios priežiūros, kokios yra probuojamajam asmeniui sąlygos išėjus lygtinai bei su intensyvia priežiūra, informavo nuteistuosius, kokios yra bendrosios ir specialiosios prabuojamųjų pareigos.

 

Lietuvos probacijos tarnybos darbuotojos supažindino pusiaukelės namų gyventojus su intensyvios priežiūros stebėjimo priemonėmis ir papasakojo, kaip jos veikia, supažindino su įrenginiais, papasakojo, kas kiek laiko reikia krauti elektroninę stebėjimo priemonę, paaiškino kodėl gali vibruoti apykojė bei parodė komforto diržą, kuris dedasi prieš apykoję. Specialistai, kurie dirba su intensyvia priežiūra, mato, kur yra asmuo, ar jis nepažeidinėja nustatyto individualus probuojamojo priežiūros plano bei įspėjo, kad nevertėtų meluoti, kadangi viskas puikiai matosi: ar asmuo yra bute, name ar išėjo į laiptinę ar kiemą. Įspėjo, kokios nuobaudos skiriamos nesilaikant sąlygų bei kada yra pratęsiama intensyvi priežiūra. Paaiškino probuojamojo (be intensyvios priežiūros) sąlygas, kuomet neskiriamos nuobaudos pakeičiant gyvenamą vietą ar darbovietę.

 

Nuteistieji specialistėms uždavė rūpimus klausimus – kaip bus su tais asmenimis, kurie gyvena nuosavame name, jeigu asmeniui taikoma intensyvi priežiūra, ir jeigu asmuo yra probuojamas (be intensyvios priežiūros) ir vėluotų grįžti bent 1 minutę iki reikiamo laiko. Specialistės nuramino, jog galima praplėsti spindulį tiek, kiek yra namų valdos ir laisvai vaikščioti nuosavoje teritorijoje, paaiškino, kad neskiria nuobaudos dėl minutės vėlavimo. Taip pat patarė, geriau grįžti keliomis minutėmis anksčiau ir išeiti vėliau keliomis minutėmis nei nurodyta.

 

Šiuo metu Panevėžio pusiaukelės namuose gyvena 12 nuteistųjų.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 18 d. 08:23