Naujienos

Panevėžio kalėjime startavo kursas nuteistosioms „Sielos traumų išgydymas“

2023-04-24

Lietuvos kalėjimų tarnybos Panevėžio kalėjime balandžio 22 d. Lietuvos kalėjimų kapelionų asociacijos kapelionai Kęstutis ir Zita pradėjo vesti nuteistosioms kursą „Sielos traumų išgydymas“. Šis kursas skirtas žmonėms patyrusiems karo baisumus, artimųjų netektis, išgyvenusiems nelaimes, smurtą, konfliktus, prievartą, nusikaltimus.

„Mūsų metodas yra paprastas. Suburiama grupė žmonių į saugią vietą, kur jie gali padėti vieni kitiems pasveikti. Tai holistinis ir Biblija pagrįstas požiūris, padedantis žmonėms išgyti nuo traumų, pripažįstantis, kad trauma paliečia visas žmogaus dalis: protą, kūną ir dvasią. Pamokose bus naudojamas menas, istorija, veikla ir klausimai, padedantys žmonėms giliai bendrauti su savimi, su Dievu ir vieni su kitais“, - apie programą kalbėjo Zita.

Programos tikslas – padėti moterims pažinti savo ir aplinkinių skausmą, padėti atverti savo žaizdas ir eiti išgijimo kelių tiek pačioms, tiek ir padėti kitoms.

Pirmoji pamoka prasidėjo vienos tvarkingos krikščioniškos šeimos istorija, kai netikėtai išbėgusi į kelią žūsta jų mažoji keturmetė dukrelė. Kiekvienas šeimos narys galvoja apie įvykį, kaltina save, pyksta ant savęs ir ant Dievo, nustoja bendrauti tarpusavyje ir užsidaro savo kančioje vieni.

Moterys pasiskirstė į tris mažesnes grupes ir kartu aptarinėjo, kokius jausmus išgyvena sužeistas žmogus. Kai kurios atsivėrė ir papasakojo, kad ir pačios yra patyrusios kažką panašaus ir kaip tai išgyveno. Toliau grupėse moterys aptarinėjo ir dalinosi patirtimi, kaip sunkiausiu savo gyvenimo metu žiūrėjo į Dievą, ko tikėjosi.

Antroji pamokos dalis pakvietė moteris paieškoti atsakymų Biblijoje – iš kur atsirado kančia pasaulyje ir kodėl dabar žmonės kenčia? Ką tuo metu daro Dievas ir ar jam rūpi kenčiantis žmogus? Pamoka pasibaigė pokalbiu apie tėvą – žemišką, kurio meilės dažniausiai buvo per mažai arba iš viso nebuvo ir Dangiško Tėvo meilę, kuri dabar gali paguosti pereinant sunkius išbandymus ir išgydyti bet kokias sielos žaizdas.

Kursą, kurį sudaro 13 užsiėmimų, lankyti nusprendė 15 moterų. Mokymus planuojama baigti liepos mėnesio pabaigoje šventiniu susitikimu, kurio metu numatoma įteikti kursų baigimo sertifikatus dalyvavusioms ir sėkmingai baigusioms programą dalyvėms.

Tikimasi, kad išklausiusios praktines pamokas, kurios veda link gijimo, moterys gebės suprasti kas vyksta jų sieloje skausmo metu ir taip pat padėti eiti išgijimo keliu šalia esančioms.


 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. balandžio 25 d. 10:10