Naujienos

Projekto „Žalioji oazė“ veiklos Panevėžio pataisos namuose

2021-05-19

     Skatinant pozityvų užimtumą nuteistųjų tarpe, viena iš itin populiarių priemonių – agrokultūrinė veikla. Panevėžio pataisos namų nuteistosios noriai dalyvauja socialinio projekto „Žalioji oazė“ veiklose. Kasmetiniai darbai pradedami ankstyvą pavasarį – moterys daigina įvairių daržovių, prieskoninių žalumynų sėklas. Tad pavasarį ant gyvenamųjų patalpų palangių sužaliuoja sudygusios paprikos, salotos, pomidorai ir kitos daržovės, kurios keliauja į daržą ar šiltnamį. Neapsieinama ir be socialinių partnerių, kurie prisideda prie žemės ūkio veiklų vertingais patarimais, lėšomis bei skirdami asmeninį laiką. Jau tradicija įstaigoje tapo akcija „Pasidalink“, kurios metu pataisos namų darbuotojai dovanoja daržovių bei gėlių sėklų, augalų sodinukų.

     2021 metais „Žaliosios oazės“ veiklos šiek tiek pakeitė nusistovėjusį, jau rutina tapusį, ritmą. Pavasarį buvo nutarta atnaujinti dirbamą žemės plotą, jį performuojant taip, kad kiekvienam nuteistųjų būriui būtų galima priskirti po atskirą lysvę. Savo atskiras lysves taip pat turi Vaikų (kūdikių) skyriuje, Motinos ir vaiko name gyvenančios moterys bei drausmės grupei priskirtos nuteistosios. Darbai truko mėnesį: išardytos senosios lysvės, nukasta ir sulyginta žemė, daugiamečiai augalai persodinti kituose plotuose. Jų vietoje įrengtos pakeltos lysvės, jos pripildytos juodžemiu. Į paruoštą dirvą jau nutūpė ant palangių augintos daržovės ir prieskoninės žolelės. Nors darbai dar nebaigti, tačiau moterys džiaugiasi matomais darbo rezultatais, bei galimybe užsiimti širdžiai miela veikla.

     Įstaigos administracija dėkoja socialiniams partneriams – Gintautui Šimkui, už idėjas ir praktinę pagalbą formuojant lysves, bei V. Dilkos ūkiui už paramą braškių daigų sodinukais, trąšomis su mikroelementais, skirtomis įvairių augalų trešimui, bei padovanotu dideliu kiekiu juodžemio, kuris panaudotas naujų lysvių formavimui ir kitų įstaigoje esančių žaliųjų erdvių puoselėjimui.

     Socialiniame projekte „Žalioji oazė“ dalyvauja daugiau nei 40 bausmę atliekančių moterų.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. gegužės 19 d. 14:33