Naujienos

Nuteistosioms knygos tapo vasaros desertu

2021-09-01

     Liepos, rugpjūčio mėnesiais Panevėžio pataisos namuose bausmę atliekančioms moterims buvo pasiūlyta priimti skaitymo iššūkį „Knyga – vasaros desertas“, skatinant skaityti tam tikros kategorijos knygas pagal sukurtas užduotis ir taip dalyvauti žaidime, kuris vyko visoje Lietuvoje.

     Besibaigiant vasarai ir Panevėžio pataisos namuose vykusiai skaitymo iššūkio akcijai „Knyga – vasaros desertas“, aktyviai akcijoje dalyvavusios moterys, turinčios teisę vykti be sargybos arba palydos už pataisos įstaigos ribų, vyko į Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos Šiaurinę biblioteką. Čia nuteistosios susitiko su lektore Lina Dubauskiene, kuravusią iššūkio eigą pataisos namuose.

     Ragaudamos lektorės Linos Dubauskienės keptą obuolių pyragą, moterys aptarė iššūkio eigą, skaitymo naudą, dalinosi įspūdžiais ir emocijomis. Pasak moterų, priimti iššūkį jas paskatino tikslingas knygų skaitymas. Bausmę atliekančiąsias džiugino ir tai, jog gali daugiau nei tik skaityti, bet ir dalyvauti žaidime. Joms, izoliuotoms nuo visuomenės, vis tik norisi jaustis visuomenės dalimi ir bent prisidėti prie bendro žaidimo. Kitos manė, kad smagu yra ne tik skaityti, bet ir gauti prizus, kuriuos žada akcijos organizatoriai. Akcijoje dalyvavo 30 nuteistųjų, jos per visą skaitymo laikotarpį perskaitė 500 skirtingų žanrų knygų.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 3 d. 10:04