Naujienos

Nepilnamečių suimtųjų ir nuteistųjų paroda keliauja po Lietuvą

2021-09-07

     „Tai daugiau nei mokymai, paroda, susitikimas, tai šventė, kad mes tikime, jog prasmė ir meilė egzistuoja“, – sako su nepilnamečiais nuteistaisiais dirbanti Kauno tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus specialistė sielovadai Fausta Palaimaitė.

     Rugsėjo 6 dieną jos organizuota nuteistųjų darbų paroda atkeliavo į Panevėžio pataisos namus. Ji buvo pristatyta Panevėžio pataisos namų bendruomenei kartu su Faustos Palaimaitės mokymais apie darbą su nuteistaisiais, apie resocializacijos būdus ir kelius į bausmę atliekančių žmonių sielas.

     „Fausta prakalbina nuteistuosius, vaikus, kaip ji vadina tardymo izoliatoriuje esančius nepilnamečius, kuriuos daugelis buvo jau nurašę į gyvenimo paraštes. O iš jų darbų matome, kad juos galima išklausyti, išgirsti, bendrauti ne tik žodžiais, bet ir per jų saviraišką“, – pristatydamas nuteistųjų ir suimtųjų darbų parodą sakė Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

     F. Palaimaitė pasakoja, kad pradėjo dirbti pataisos įstaigoje neturėdama jokio ypatingo noro bendrauti su čia kalinčiais žmonėmis. Tačiau pabendravusi, ji atrado, kad kiekvienas jų yra kažkuo ypatingas, savyje turi ir jausmų, ir talentų, ir minčių. Po pirmojo karantino supratusi, kad vaikų psichologinė būklė ir nuotaikos yra prastos, pasiūlė jiems nupiešti Dievą – kokį jie įsivaizduoja ir supranta. Bandė tapyti ir pati Fausta. Visi kartu atrado spalvas, bandė jas maišyti, tapyti. Kai kuriems reikėjo nemenko palaikymo, pagalbos.

     „Galvojau, pieš, pieš, ir vis tiek kažką nupieš. Su savanorių pagalba gavome priemonių, drobės. Ant drobės tie piešiniai geriau atrodo negu ant popieriaus lapo. Norėjau, kad vaikai atrastų ne tik Dievą, bet ir savo gebėjimus. Siekiau, kad jie atgautų savivertę, kuriems jos labai trūksta. O kai visi tie darbai virto paroda, mano idėja tapo - parodyti juos visuomenei, kad pamatytų ir įvertintų, jog nuteistieji turi minčių, jausmų, kad gali kažką sukurti“, - sakė F. Palaimaitė.

     Pasak Faustos, darbų autoriai iš tikrųjų suprato, kad gyvenime gali bandyti naujus dalykus ir būti vertinami.

     Paroda jau apkeliavo visas Lietuvos įkalinimo įstaigas, buvo pristatyta ir miestų bendruomenėms.

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 8 d. 10:07