Naujienos

Lygtinis paleidimas Panevėžio pataisos namuose

2021-07-16

     Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos Panevėžio pataisos namuose komisija I pusmetį į posėdžius rinkosi 11 kartų. Dėl karantino metu taikytų ribojimų, komisijos darbas buvo organizuojamas nuotoliniu būdu. Šių posėdžių metu buvo apsvarstytos 67 pataisos namų komisijai pateiktos nuteistųjų socialinio tyrimo išvados. Sprendimą taikyti lygtinį paleidimą komisija priėmė 29 nuteistųjų atžvilgiu, iš jų 17 – taikant intensyvią priežiūrą t.y. elektroninį stebėjimą. Komisija 38 nuteistosioms nutarė lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos netaikyti. Pagrindiniai motyvai, kurie lėmė komisijos sprendimą netaikyti lygtinio paleidimo – nuteistosios nedirba, nesimoko, nedalyvauja pozityvaus užimtumo priemonėse, turėtos ar turimos nuobaudos, anksčiau pažeistos lygtinio paleidimo ar bausmės vykdymo atidėjimo sąlygos, problemos dėl alkoholio, narkotikų vartojimo ir pan.

     Per I pusmetį Panevėžio pataisos namai iš Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų gavo dvidešimt tris nutartis, kuriomis patvirtinti komisijos nutarimai taikyti lygtinį paleidimą iš pataisos įstaigos.

     Pažymėtina, kad per šešis šių metų mėnesius iš Panevėžio pataisos namų į laisvę paleista 50 laisvės atėmimo bausme nuteistų moterų, iš jų 22 – atlikusios visą teismo paskirtą laisvės atėmimo bausmę, 38 paleistos lygtinai, 19 iš jų – taikant elektroninį stebėjimą. Tolimesnę lygtinai paleistų nuteistųjų priežiūrą vykdo Lietuvos probacijos tarnyba.

     Šiuo metu pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atlieka 185 moterys, nuteistos laisvės atėmimo bausme, 11 moterų – arešto bausme.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. liepos 16 d. 11:52