Naujienos

Teisingumo ministro apsilankymas Panevėžio pataisos namuose

2014-02-07

2014 m. vasario 6 d. Panevėžio pataisos namuose lankėsi Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Ministrą lydėjo Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos vadovybė.

Teisingumo ministras susipažino su Panevėžio pataisos namų veikla bei terminuotą laisvės atėmimo ir arešto bausmę atliekančių moterų gyvenimo sąlygomis, domėjosi nuteistų moterų darbo sąlygomis ir įdarbinimo galimybėmis, aptarė lygtinio paleidimo proceso eigą Panevėžio pataisos namuose.

Lankytasi įstaigos Vaiko ir motinos skyriuje, kur savo vaikus iki trijų metų augina nuteistos motinos. Teisingumo ministras domėjosi, kaip įgyvendinama Teisingumo ministerijos iniciatyva Panevėžyje įsteigti gyvenamąsias patalpas ne mažiau kaip penkioms nuteistoms motinoms su vaikais gyventi už pataisos įstaigos ribų. Įgyvendinus šią iniciatyvą, ne tik išnyks periodiškai iškylanti Vaiko ir motinos skyriaus perpildymo problema, bet ir bus užtikrinta Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 152 straipsnyje numatyta galimybė nėščioms moterims ir vaikų iki trejų metų turinčioms motinoms gyventi ne pataisos namų teritorijoje, kol vaikui sueis treji metai. Tokiu būdu bus ne tik pagerintos motinų ir vaikų gyvenimo sąlygos, sumažinta jų izoliacija nuo visuomenės ir sudarytos sąlygos normaliai vaikų psichosocialinei raidai, bet ir padidės nuteistųjų resocializacijos ir integracijos į visuomenę galimybės atlikus bausmę. Ši iniciatyva yra programos LT14 „Pataisos, įskaitant bausmes be įkalinimo“, finansuojamos 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Didelį dėmesį Teisingumo ministras skyrė ir Panevėžio pataisos namų personalui – susitiko ir bendravo su įstaigos dirbančiaisiais, domėjosi jų darbo sąlygomis, ragino išsakyti egzistuojančias problemas, linkėjo optimizmo ir suteikė vilčių, jog artimiausioje ateityje personalo darbo sąlygos gerės. Atsisveikindamas ministras padėkojo sunkų ir pavojingą darbą bausmių vykdymo sistemoje dirbantiems darbuotojams, palinkėjo stiprybės ir sveikatos jiems ir jų šeimų nariams. 

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. vasario 7 d. 13:01