Naujienos

Gyvas maistas ir augalų daiginimas namuose

2014-05-19

2014 m. gegužės 14 d. Panevėžio pataisos namuose įvyko projekto „Taste of Freedom“ renginys – paskaita tema „Šiuolaikinė sveikos mitybos samprata. Gyvas maistas ir augalų daiginimas namuose“.

Bendradarbiauti šviečiant Panevėžio pataisos namų nuteistas moteris ir projekte dalyvaujančius pataisos namų dirbančiuosius maloniai sutiko Ann Wigmore fondas, kurio direktorius, gyvo maisto propaguotojas Paulius Jaruševičius 2 val. trukusios paskaitos metu dalijosi žiniomis apie gyvo maisto sampratą, gyvensenos pokyčius per mitybą, įvairių gyvensenos ligų gydymą natūraliais būdais (teisingai maitinantis, vartojant augalų daigus, geriant jų sultis ir pan.), priemones, padedančias pasveikti arba nesusirgti. Paskaitos dalyviai ne tik išgirdo daug vertingos informacijos apie daigintų augalų naudą žmogaus organizmui, bet ir turėjo galimybę paragauti svečio atvežtų sultingų, neįprasto skonio saulėgrąžų daigų. Nuteistos moterys itin domėjosi galimybe daiginti augalus pataisos namų sąlygomis ir tokiu būdu praturtinti savo įprastinį valgiaraštį. Pageidaujančioms projekto dalyvėms ketinama suteikti galimybę nuolat auginti saulėgrąžų daigus ir jais papildyti savo mitybą. Šiam tikslui įgyvendinti Ann Wigmore fondas padovanojo Panevėžio pataisos namams 5 kg paprastųjų juodų saulėgrąžų sėklų. Fondo direktorius pateikė nuteistoms moterims ir keletą verslo idėjų (augalų daiginimo pardavimo tikslais, želmenų sulčių baro ir pan.) bei žadėjo padėti norinčiosioms šias idėjas įgyvendinti laisvėje.

Paskaitos metu taip pat kalbėta apie raugintų augalų naudą organizmui. Paskaitos dalyviams pristatytas neįprastas burokėlių rauginimo būdas, ragauta raugintų burokėlių bei jų rauginimo sulčių. Tokiu būdu surauginti burokėliai ir jų rauginimo sultys tampa ne tik profilaktiniu ir sveikatingumo produktu, bet ir dar vienu įdomaus, neįprasto skonio patiekalu.

Projekto „Taste of Freedom” veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. gegužės 19 d. 14:42