Naujienos

Bendruomenės daržas Panevėžio pataisos namuose

2014-05-05

2014 m. gegužės 2 d. Panevėžio pataisos namuose įvyko netradicinis edukacinis renginys – įkurtas bendruomenės daržas, kurio tikslas – suburti nuteistas moteris bendrai veiklai, suteikti žinių apie ekologinę žemdirbystę bei ugdyti naujus, ateičiai naudingus įgūdžius.

Panevėžio pataisos namai kartu su partnerių organizacijomis iš kitų Europos šalių (Italijos, Ispanijos, Turkijos ir Portugalijos) vykdo projektą “TASTE OF FREEDOM” (Laisvės skonis), kurio tikslas – nuteistųjų neformalaus švietimo veiklų įgyvendinimas, jų kūrybiškumo skatinimas, supažindinant nuteistuosius su daugelyje pasaulio šalių propaguojama lėto maisto kultūra. Vienas iš lėto maisto filosofijos principų – tai mėgautis valgant sveikus, šviežius, savo regione užaugintus produktus. Planuojant projekto veiklas, gimė mintis supažinti nuteistąsias su visuomenėje sparčiai populiarėjančia gamtinės žemdirbystės idėja bei sudaryti galimybę šią veiklą išbandyti praktiškai – įrengiant eksperimentinį daržą (lysvę) pataisos namuose. Nors idėja puoselėti daržininkystę įkalinimo įstaigoje nėra nauja (daržoves augina ir kitų šalių nuteistieji), tačiau mūsų daržas bus inovatyvus tuo, kad jo nereiks nei kasti, nei tręšti, nei ravėti. Taigi, nuteistos moterys turės unikalią galimybę susipažinti ir praktiškai įsisavinti gamtinės žemdirbystės technologiją, o tuo pačiu ir užsiauginti sveikų ir skanių sezoninių daržovių bei prieskonių. Įgytus įgūdžius moterys visada galės panaudoti laisvėje – galbūt augindamos skanias ir vertingas daržoves sau ir savo šeimai, o gal kuri ir ekologiškų daržovių auginimo verslą sumanys įkurti. Tikimasi, kad daržo puoselėjimas nuteistoms moterims bus ne tik įdomi ir naudinga veikla, paskatinsianti atkreipti dėmesį į savo mitybą ir sveikatą, suteiksianti naudingų įgūdžių, bet ir taps savotiška terapija, padėsiančia lengviau prisitaikyti prie esamos aplinkos, reabilituotis ir pasirengti gyvenimui laisvėje.

Bendruomenės daržas Panevėžio pataisos namuose įkurtas talkininkaujant Susivienijimo Žali.LT savanoriams, kurie ne tik padėjo suprasti gamtinės žemdirbystės principus, bet ir praktiškai parodė, kaip gamtinės žemdirbystės metodu sėjamos ar sodinamos daržovės, supažindino su tolimesnės daržo priežiūros ypatumais. Susivienijimo Žali.LT entuziastai žadėjo nešykštėti patarimų ekologiškos daržininkystės klausimais ir ateityje.

 

Projekto „Taste of Freedom” veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Daugiau informacijos apie šį renginį žiniasklaidos priemonėse:

 

http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/panevezio-pataisos-namu-gyventojoms-irengtas-tinginio-darzas.htm

 

http://tv.lrytas.lt/?id=13990469261397364353

 

http://www.tv3play.lt/programos/zinioslt/387855

 

http://www.zinios.lt/lietuva/zinia/2014/05/03/moteru-pataisos-namuose-atsirado-tinginiu-darzas/

 

http://www.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/panevezio-moteru-pataisos-namuose-ekologinis-ukelis-627998#.U2dhUKJGnXQ

 

http://zali.lt/darzai/bendruomenes-darzas-skleisis-panevezio-pataisos-namuose/   

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.612007015550409.1073741850.100648133352969&type=1

 

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. gegužės 7 d. 14:12