Naujienos

Antrasis projekto „Taste of Freedom“ partnerių susitikimas Lietuvoje

2014-05-16

2014 m. gegužės 6-10 dienomis įvyko antrasis projekto „Taste of Freedom“ (toliau – Projektas) partnerių susitikimas Lietuvoje. Susitikime dalyvavo 5 Europos šalių (Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Turkijos ir Lietuvos) atstovai (viso 30 dalyvių), atstovaujantys visoms Projekte dalyvaujančioms institucijoms bei įkalinimo įstaigoms, kuriose vykdomos projekto veiklos.

Susitikimo metu kiekvienas Projekto partneris pristatė nuo 2013 m. lapkričio iki 2014 m. gegužės savo šalyje vykdytas Projekto veiklas. Susirinkusiesiems pademonstruoti visų šalių nuteistųjų sukurti Projekto Logo ženklai, aptarti geriausio Logo ženklo atrankos kriterijai, apsvarstyta idėja organizuoti keliaujančią Logo ženklų parodą. Aptarti vykdyto tyrimo „Kas ir kaip valgoma Europos kalėjimuose“ rezultatai. Svarstytos Projekto blog‘o funkcionavimo problemos ir perspektyvos. Numatytos projekto veiklos ateinančiam laikotarpiui, partnerių susitikimų Turkijoje, Ispanijoje ir Italijoje datos ir kt.

Susitikimo Lietuvoje metu Projekto partneriai lankėsi Panevėžio pataisos namuose, turėjo galimybę susipažinti su pataisos įstaigos veikla, apžiūrėti darbuotojų darbo vietas bei nuteistųjų laikymo sąlygas, susipažinti su nuteistųjų galimybėmis dirbti, mokytis bei prasmingai leisti laiką pataisos namuose.

Vizito Panevėžio pataisos namuose metu organizuotas ir Projekto renginys „Pažintis su Europos šalių virtuve“. Gausiam nuteistųjų ir Projekte dalyvaujančių dirbančiųjų būriui svečiai pristatė tradicinius savo šalių patiekalus, pasakojo apie jų vartojimo ypatumus, dalijosi jų gamybos būdais ir t.t. Tačiau smagiausia renginio dalis buvo pristatomų maisto produktų ragavimas (skanautas itališkas medus bei riešutų skanėstai, tradicinis portugališkas pyragas, turkiški saldumynai, tradiciniai Kanarų salų užkandžiai ir kt.). Panevėžio pataisos namų nuteistos moterys svečius vaišino tradicine lietuviška juoda duona ir varškės sūriu. Projekto partneriai itin džiaugėsi galimybe neformaliai pabendrauti su Projekte dalyvaujančiomis nuteistomis moterimis, išgirsti jų nuomonę apie vykdomą Projektą, įvertinti jų pageidavimus bei pasiūlymus planuojant Projekto veiklas ateityje.

Lietuvoje pirmą kartą besilankantiems Projekto dalyviams suorganizuota ir speciali kultūrinė programa, kurios metu lankytasi Vilniuje, Trakuose bei Kaune.

Trečiasis Projekto partnerių susitikimas numatomas 2014 m. rugsėjo mėnesį Ankaroje (Turkija).

 

Projektas „Taste of Freedom” skirtas nuteistųjų neformalaus švietimo veikloms įgyvendinti, supažindinant nuteistuosius su daugelyje pasaulio šalių propaguojama „Slow food“ (lėto maisto) filosofija. Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. gegužės 16 d. 09:01