Naujienos

Lietuviškių daržovių ir vaisių dekoratyvinis pjaustymas

2014-10-27

2014 m. spalio 20 d. Panevėžio pataisos namuose įvyko projekto „Taste of Freedom“ renginys „Lietuviškų daržovių ir vaisių dekoratyvinis pjaustymas“.

Dekoratyvinis daržovių ir vaisių pjaustymas – tai jų dalių išpjovimas ir naujos formos (pavyzdžiui, gėlės ar paukščio) daržovėms ar vaisiams suteikimas naudojant specialius įrankius. Toks pjaustymas pasaulyje laikomas pilnaverte meno rūšimi, dekoratyvinio pjaustymo įgūdžiams lavinti rengiami įvairūs mokymai, o šiuos įgūdžius gerai įvaldę specialistai yra laukiami aukšto lygio restoranų virtuvėse.

Renginio metu nuteistoms moterims buvo demonstruojamos įvairios meninio maisto produktų pjaustymo technikos, vėliau dekoratyvinio pjaustymo įgūdžius moterys lavino specialiais aštriais įrankiais pjaustydamos įvairiausius lietuviškus vaisius ir daržoves. Užsiėmimo metu, pasitelkus fantaziją ir kruopštumą, pagaminta gausybė įvairiausių valgomų kompozicijų iš obuolių, bulvių, morkų, paprikų, porų, patisono ir moliūgo. Moterys džiaugėsi galimybe išmokti savo rankomis pasigaminti įvairių valgomų stalo puošmenų, estetiškai ir dekoratyviai patiekti paprasčiausius lietuviškus vaisius ir daržoves.

 

Projekto „Taste of Freedom” veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. spalio 27 d. 08:41