Naujienos

Sėkmingas projekto ,,Pažink save“ startas

2022-03-31

     Panevėžio pataisos namuose kovo mėnesį sėkmingai startavo projektas ,,Pažink save“. Projektą įgyvendina VšĮ „Prirašytos rankos“ komanda su savanoriais. Tai jau antras šios komandos įstaigoje įgyvendinamas projektas. Paskelbus apie projekto pradžią, dalyvių sąrašas užsipildė labai greitai. Bausmę pataisos namuose atliekančių moterų noras dalyvauti projekto veiklose yra labai didelis, o neįtrauktos į projekto veiklas jau teiraujasi, ar yra tikimybė, kad projektas su savo veiklomis startuos ir trečią kartą.

     Kur slypi projekto sėkmė? Nuoširdus, dėmesingas bendravimas – sėkmės garantas. Savanorės veiklų pradžioje sau kelia tikslą su nuteistosiomis moterimis užmegzti nuoširdų, pagarba bei pasitikėjimu grįstą santykį, mokymus vesti nuoširdžiai, įsiklausyti į dalyves bei atliepti jų poreikius. Projekto „Pažink save“ turinys yra prevencinio pobūdžio, jų metu ugdomi moterų socialiniai įgūdžiai, skatinamas sąmoningumas bei mažinamos vidinės kliūtys, trukdančios sėkmingam įsitraukimui į visuomenę. Susitikimų metu moterys mokomos brėžti tarpusavio santykių ribas, parengti savo gyvenimo aprašymą, kaip pasiruošti motyvaciniam pokalbiui, kaip suteikti pirmąją pagalbą ir pan. Veiklų paįvairinimui naudojami ir galvosūkių sprendimai, spalvų terapija, įvairūs stalo žaidimai. Po užsiėmimų moterys jaučiasi pakylėtos, tarytum naujai atgimę, jų veiduose švyti šypsenos.

     Džiaugiamės sėkmingu Panevėžio pataisos namų ir VšĮ „Prirašytos rankos“ bendradarbiavimu. Linkime savanoriams kūrybinės ugnelės, džiugaus optimizmo bei neprarasti noro dalytis savo žiniomis su nutiestosioms.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. balandžio 1 d. 16:08