Naujienos

Pirmosios pagalbos mokymai Pusiaukelės namų gyventojams

2022-04-19

     Pamatai sukniubusį be sąmonės žmogų, ar žinai ką reikia daryti? Ar jautiesi užtikrintas, kad žinotumei ką daryti jeigu jūsų vaikui prireiktų pirmosios pagalbos? Ar jautiesi užtikrintas, kad žinotumei kaip padėti užspringusiam vaikui ar suaugusiam? Į visus šiuos klausimus galima rasti atsakymus dalyvaujant pirmosios pagalbos mokymuose.

     Siekiant atnaujinti pirmosios pagalbos žinias Panevėžio pataisas namų pusiaukelės namuose gyvenantiems nuteistiesiems buvo organizuoti mokymai, kuriuos vedė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus savanoris. Nuteistieji įgijo žinių ir praktinių įgūdžių kaip suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju, išmoko atpažinti nelaimingą atsitikimą, pasirūpinti savo saugumu, sužinojo pagalbos veiksmų eiliškumą, ką daryti užspringus, apie ūminius susirgimus (insultas, infarktas, epilepsijos priepuolis) ir įvairių sužeidimų atvejus. Pusiaukelės namų gyventojai praktiškai išbandė kaip paversti taisyklingai žmogų ant šono, kaip taisyklingai daryti širdies masažą, kur tinkamai stuktelėti ir paspausti užspringus, kaip užveržti ir sutvarstyti žaizdą.

     Visi dalyviai gavo pirmosios pagalbos atmintines, jiems bus išduoti Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinti mokymų baigimo pažymėjimai. Lietuvos Raudonasis Kryžiaus mokymus rengia pagal Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus Federacijos 2016 m. rekomendacijas ir Europos gaivinimo tarnybos 2015 m. rekomendacijas.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. balandžio 19 d. 14:01