Naujienos

Panevėžio pataisos namuose atliktas tyrimas ,,Socialinio palaikymo svarba laisvės atėmimo bausmę atliekančių moterų gyvenime“

2022-04-25

     Balandžio mėnesį Panevėžio pataisos namuose lankėsi Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakulteto socialinio darbo magistro studijų programos studentė Viktorija Pletkutė. Viktorija rengia magistrinį darbą tema ,,Socialinio palaikymo svarba laisvės atėmimo bausmę atliekančių moterų gyvenime“. Pasak magistrantės, šią temą ji pasirinko neatsitiktinai, mat dirbdama socialine darbuotoja Panevėžio bendruomeniniuose šeimos namuose (Panevėžio bendruomeniniai šeimos namai yra Panevėžio pataisos namų socialiniai partneriai) ji teikė socialinio darbuotojo konsultacijas ir bausmę atliekančioms nuteistosioms, kurios pataisos namuose augina savo vaikus. Konsultuodama nuteistąsias ji suvokė šio darbo prasmę bei naudą. Darbas su bausmę atliekančiomis Viktoriją ir įkvėpė šiam tyrimui.

    Įstaigoje buvo atliktas kokybinis tyrimas, jo instrumentas – interviu. Džiugina tai, kad net šešios nuteistos moterys mielai atsiliepė į kvietimą pasidalinti savo patirtimis. Tyrėjos pokalbiai su nuteistosiomis užtrukdavo iki kelių valandų. Per tą laiką užsimegzdavo šiltas ryšys tarp tyrėjos ir laisvės atėmimo bausmę atliekančiųjų. Nors pokalbio tema ir nebuvo iš lengvųjų, tačiau pastebėta, kad moterys labai jautriai dalinosi savo išgyvenimais patekus į pataisos namus, pasakojo kas jas palaiko, kas stiprina atliekant bausmę ir kaip svarbu grįžus į laisvę turėti nenutrūkusius socialinius ryšius.

     Panevėžio pataisos namų darbuotojai linki Viktorijai sėkmės ir laukia tyrimo išvadų bei rekomendacijų, kurias būtų galima taikyti praktiniame darbe.

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. balandžio 25 d. 15:09