Naujienos

Iniciatyva „Dovanoju gerumą“ miesto bendruomenei

2021-12-07

     Belaukdamos gražiausių metų švenčių – šv. Kalėdų, Panevėžio pataisos namų nuteistosios įgyvendino prasmingą iniciatyvą „Dovanoju gerumą“, skirtą pradžiuginti Panevėžio miesto bendruomenę. Aplankytos net keturios įstaigos – lapkričio 29 d. Jaunuolių dienos centras, lapkričio 30 d. Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaikų ligų skyrius, gruodžio 1 d. Bendruomeniniai šeimos namai, gruodžio 3 d. Panevėžio Elenos Mezginaitės Šiaurinė biblioteka.

     Dar rudenį įstaigoje atidarytos „Kalėdinės dirbtuvės“, kur kūrybiškumo nestokojančios moterys kūrė žaislus, lankstė origami iš popieriaus, karpė karpinius ir atvirutes, mezgė kojines, skraistes, nėrė angelus ir snaiges. Nuteistosios paruošė daugiau nei 400 įvairių rankų darbo dovanėlių. Šv. Juozapo globos namuose gyvenančiai senjorų bendruomenei dovanota virš 90 porų kojinių, tiek pat atvirukų su įrašytais palinkėjimais, per 50 rankų darbo žaisliukų,10 skraisčių.

     Į Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaikų ligų skyrių moterys vyko ne tik su dovanomis, bet ir savo kurtomis dekoracijomis, kuriomis papuošė Vaikų ligų skyrių langus ir patalpas, o ligoninės Ginekologijos ir akušerijos klinikos atstovams dovanojo 23 poras megztų vilnonių kojinaičių, kurios skirtos per anksti gimusiems kūdikiams.

Prasmingos veiklos organizuotos ir Jaunuolio dienos centre, kur moterys ne tik puošė bendrąsias erdves, bet kartu dalyvavo ir veiklose su jaunuoliais – mokydamos dekoruoti iš anksto pasiruoštus iškirptus popierinius kalėdinius žaislus. Po užsiėmimų nuteistosios turėjo galimybę apsilankyti jaunuoliams skirtose relaksacijos patalpose, susipažinti su užimtumo priemonėmis bei veiklomis, skatinančiomis jaunuolių integraciją į visuomenę.

     Apsilankiusios su dovanomis Panevėžio Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje moterys taip atsidėkojo už prasmingą bičiulystę, skolinamas knygas ir kitas įgyvendinamas pozityvaus užimtumo priemones įstaigoje. Papuošus langus, įteikus rankų darbo megztas šlepetes, kurias bibliotekos darbuotojai ketina dovanoti aktyviausiems skaitytojams, aptartos kultūrinės veiklos bei planuojami užsiėmimai 2022 metais.

     Nuoširdi veikla prasmingais darbais ne tik džiugina miesto bendruomenę, bet ir nuteistąsias bei pataisos namų administraciją. Moterų aktyvus įsitraukimas, noras prisidėti gerais darbais prie miesto bendruomenės skatina jų sėkmingą integraciją į visuomenę, socializaciją bei mažina nusikalstamo elgesio riziką, o svarbiausia – keičia ir jų pačių požiūrį bei elgesį. 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 8 d. 15:37