Naujienos

Advento vainikai papuošė Panevėžio Vaiko ir motinos namus

2022-11-25

Panevėžio pataisos namų Vaiko ir motinos namuose Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus savanorės su mamomis ir vaikučiais kartu pynė artėjančių švenčių simbolį - Advento vainiką.

 

Nuteistosios labai džiaugėsi galėdamos pačios sukurti Advento vainiką ir juo papuošti savo kambarius. Pinant vainikus buvo kalbama apie jo reikšmę - tai pergalės ženklas, tarsi simbolizuojantis, kad gimęs kūdikėlis Jėzus atnešą šviesą, taiką ir ramybę. Nuteistosioms laikas praleistas bendrystėje palengvina jų kelią į laisvę.

 

Panevėžio pataisos namų Vaiko ir motinos namai skirti bausmę atliekančioms moterims su vaikais gyventi už pataisos teritorijos ribų. Jie atidaryti 2016 metų balandį. Vaiko ir motinos namų įkūrimas turi teigiamą įtaką tiek vaikus auginančių mamų resocializacijai, tiek pačių vaikų raidai. Mamos su vaikais gali laisvai judėti joms nustatytais maršrutais, pačios su vaikais vyksta į miesto poliklinikas, turi galimybę lankyti kultūrinius renginius mieste, vesti vaiku į darželius.

 

Su čia bausmę atliekančiomis moterimis ir jų vaikais dirba socialiniai darbuotojai, teikiamos įvairios socialinės paslaugos tiek Vaiko ir motinos namuose, tiek už jo ribų. Taip pat lankosi savanoriai, organizuojami įvairūs užsiėmimai, savipagalbos grupės.


 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 25 d. 13:52