Naujienos

Įsibėgėjusios agrokultūrinės veiklos džiugina nuteistąsias

2022-05-31

     Panevėžio pataisos namuose bausmę atliekančios nuteistosios noriai dalyvauja ilgamečio tęstinio socialinio projekto „Žalioji oazė“ agrokultūrinėse veiklose. Įstaigoje ši veikla itin populiari – bausmę atliekančiosios mielai imasi iniciatyvos ir nuo ankstyvo pavasario pradeda ruoštis daržininkystės veikloms. Tad pavasarį ant gyvenamųjų patalpų palangių sužaliuoja sudygusios paprikos, salotos, pomidorai ir kitos daržovės, kurios keliauja į daržą ar šiltnamį.

     Neapsieinama ir be socialinių partnerių, kurie prisideda prie žemės ūkio veiklų vertingais patarimais, skirdami asmeninį laiką, padovanodami dekoratyvinių augalų. Šįmet įstaigoje apsilankęs UAB „Modernus ūkis“ atstovas nepagailėjo vertingų patarimų daržininkystės srityje, dovanojo trąšų su mikroelementais, kurios skirtos įvairių augalų trešimui, taip pat sėklų, žemių bei keletą rododendrų krūmų.

     Be įprastų daiginimo, sodinimo bei daržovių auginimo darbų, kasmet atsiranda veiklų, kurios į projekto „Žalioji oazė“ įneša pokyčių. Šįmet buvo nuspręsta performuoti žemės sklypą, esantį prie II gyvenamojo korpuso. Paaukštinus vidinę apsaugos tvorą saulės spinduliai nebeprasiskverbia į dirbamos žemės plotą, todėl ten buvo nuspręsta įrengti „Poilsio oazę“, kurioje būtų pasėta vėja, pasodinta gėlių, vaistažolių. Bausmę atliekančios moterys samprotavo, kad, gėles bus galima sudžiovinti ir ilgais žiemos vakarais sukurti ne vieną atviruką.

     Agrokultūrinės veiklos ne tik skatina nuteistųjų užimtumo didinimą prasmingomis veiklomis, bet kartu formuoja ir darbinius įgūdžius, darbą komandoje, kūrybingumą.

     Socialiniame projekte „Žalioji oazė“ dalyvauja per 30 bausmę atliekančių moterų.

 

      

      

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 1 d. 17:11