Naujienos

Dėmesys įkalintų moterų resocializacijos perspektyvoms – tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje

2022-10-24

Laisvės atėmimo bausmę atliekančios moterys – išskirtinė grupė, susidurianti su savitais iššūkiais įkalinimo metu. Visgi dauguma Lietuvos įkalinimo įstaigose taikomų resocializacijos priemonių yra orientuotos į kalinčius vyrus ir dažnai neatspindi specifinių moterų poreikių. Dėl to šia tema Panevėžio pataisos namuose organizuota tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Įkalintų moterų resocializacijos perspektyvos“, kurios metu buvo pristatytos tiek mokslinės, tiek praktinės įžvalgos, leidžiančios susipažinti su įkalinimo įstaigoje esančių moterų kasdienybe ir resocializacijos proceso ypatumais.

Konferenciją pradėjo renginio organizatoriaus – Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktorius Virginijus Kulikauskas, susirinkusius pasveikino teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska. Renginyje taip pat dalyvavo Kalėjimų departamento Resocializacijos skyriaus darbuotojai, Panevėžio pataisos namų darbuotojai, kitų laisvės atėmimo įstaigų, Lenkijos probacijos tarnybos atstovai. Konferencija išskirtinė dar ir tuo, jog joje galimybę dalyvauti turėjo ir bausmę atliekančios moterys, taip pat Panevėžio pataisos namų nuteistųjų tarybos atstovės.

Konferencijos dalyviams buvo sudaryta galimybė stebėti, užduoti klausimus ne tik gyvai, bet ir nuotolinėmis ryšio priemonėmis. Taip pat vyko praktiniai užsiėmimai.

              

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. spalio 24 d. 10:02