Laisvos darbo vietos


Visa informacija apie laisvas darbo vietas

Kontaktai

Technikos g. 34, Kaunas

Tel.:   (8 37) 452 371
Faks. (8 37) 452 155

El. p. info@nti-pn.lt

 

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama 

 

Dėl pasimatymų suteikimo skambinti tel. (8 37) 764 531

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV 8.00-17.00 val.
V 8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.45 val.

 

Naujienos

Savanorystė vasarą Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose

2019-09-13

 

2019-09-13

 

Ačiū, kad prikėlėt šviesą tamsaus tunelio gale. Jau buvau imąs pamiršti, kad yra gerų žmonių šiame nuostabiame pasaulyje, – išlydėdamas vasaros projekto savanorius taria vaikinas, leidžiantis savo dienas Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose.

Šių metų liepos–rugpjūčio mėnesiais vyko projektas „Švietimo sistemos dekolonizavimas Kauno KNTI-PN“, finansuotas Jungtinių pasaulio koledžų (United World College) mokiniams skirtos organizacijos „Eik daryti pokyčio“ („GoMakeADifference“). Vienas iš šio projekto tikslų buvo sukurti saugią erdvę diskusijoms, mąstymui, naujų dalykų išbandymui bei paskatinti jaunuolius siekti žinių už mokyklos suolo ribų.

Kelioms dienoms vaikinai įstaigoje kartu su savanoriais pasinėrė į tarptautiniu mastu pripažintą stalo žaidimą „Drakonai ir požemiai“ („Dungeons & Dragons“).

Žinių siekimas netradiciniais būdais

Šis projektas vaikinams įstaigoje suteikė galimybę pažinti save programavimo srityje kuriant internetinę svetainę, dekoruoti savo būrio erdvės sienas, sužinoti apie profesijų aviacinės mechanikos srityje siūlomas galimybes statant medinius lėktuvėlius „Lituanica“ bei pabendrauti su pažeidžiamų socialinių grupių atstovais atvykus nevyriausybinei organizacijai „Gyvoji biblioteka“.

 

Kartu buvo prisiminta Lietuvos aviacijos istorija statant „Lituanica“ modelio lėktuvėlius.

Be šių užsiėmimų vaikinai taip pat nustebino nepabijoję mesto iššūkio ir suorganizavę veiklų patiems savanoriams – sugalvojo komandinio darbo gebėjimų lavinimo žaidimų, išmokė rankų lenkimo sporto subtilybių bei suorganizavo varžybas, kurioms pasibaigus laimėtojams išdalijo padėkas.

Projektas buvo vainikuotas vizitu dviejų profesionalių krepšininkų-trenerių, pasidalijusių savo profesine patirtimi bei pravedusių 2 val. trukmės treniruotę, kurioje išryškėjo perspektyvių jaunuolių užsidegimas ir susižavėjimas šia sporto šaka.

Nuteistųjų koridoriaus sienos prašneko žinute: „Kuo pildai galvą, tuo ir tampi“.

 

Įsimintina ne tik nuteistiesiems, bet ir savanoriams

Projektas suteikė naujų patirčių tiek vaikinams įstaigoje, tiek ir prie projekto vykdymo prisidėjusiems savanoriams. Pravestus užsiėmimus įprastai lydėdavo ilgos diskusijos už įstaigos sienų: vienos savanorės žodžiais, šis mėnuo buvo nepamirštamas – pamatyti vaikinų gyvenimą, jų kasdienybę buvo be galo įdomu, o pokalbiai apie jų praeitis ir ateitis privertė susimąstyti, o kitos – tai buvo neįkainojamos dienos, praplečiančios ribas, atveriančios akis ir širdį.

 

Vieną iš vakarų skambėjo gitaros stygos ir vaikinų atliekamos repo dainos.

 

Pokyčio ieškoma gerumu

Projekto metu visuomet kirbėjo klausimas: kokių sąlygų reikia žmogui keistis? Įstaigos darbuotojų ir projekto dalyvių nuomonės čia sutampa – pokytis į gerą dažniausiai gali būti pasiektas tik gerumu. Tačiau vien administracinių sprendimų, kuriuos apriboja Lietuvos teisėsaugos sistema, neužtenka. Jaunuoliams reikalingas ir platesnės visuomenės prisijungimas per įvairius socialinius projektus bei pripažinimas, jog visi esame lygūs, kad ir kokius skirtingus praeities bagažus turėtume.

Dalindamasi savo patirtimi, kviečiu ir kitus Lietuvos gyventojus nebijoti atverti savo akių ir širdžių visuomenės atstumtiesiems.

Pasiruošimas projekto uždarymui.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 13 d. 09:06
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos

 

Projektas