Laisvos darbo vietos


Visa informacija apie laisvas darbo vietas

Kontaktai

Technikos g. 34, Kaunas

Tel.:   (8 37) 452 371
Faks. (8 37) 452 155

El. p. info@nti-pn.lt

 

Dėl pasimatymų suteikimo skambinti tel. (8 37) 764 531

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV 8.00-17.00 val.
V 8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.45 val.

 

Naujienos

Projekto „Analogai“ parodos atidarymas įstaigoje

2019-01-10

2019-01-10

 

2018 metų pabaigoje Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto galerijoje buvo atidaryta įstaigos auklėtinių, dalyvavusių 2018 metais Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose vykdytame meninės saviraiškos projekte „Analogai“, darytų fotografijų paroda. Analogiška įstaigos auklėtinių fotodarbų paroda š. m. sausio 8 d. surengta ir Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų pasimatymų patalpoje. Įstaigoje vykusiame parodos atidaryme dalyvavo šio projekto idėjos autoriai ir įgyvendintojai – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafikos katedros atstovai, taip pat projekto dalyviai – įstaigos auklėtiniai ir darbuotojai. Parodos atidarymo metu įstaigos direktorius Vytautas Lamauskas padėkojo Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafikos katedros atstovams už įgyvendintą gražią iniciatyvą, pasveikino įstaigos auklėtinius – projekto dalyvius, kurių darbai papuošė įstaigos erdves, ir akcentavo, kad visuomenėje yra kūrėjų, yra ir griovėjų, tačiau savo ir kitų žmonių gyvenime be galo gera ir reikšminga tapti kūrėju. Šio projekto ir kitų įstaigoje vykdomų iniciatyvų metu jaunuoliai turi galimybę pasijusti kūrėjais ir matyti savo kūrybos rezultatus, tad nuoširdus direktoriaus palinkėjimas įstaigos auklėtiniams tęsti gerus darbus ir kurti, tikėtina, paskatins tęsti veiklą. Pasisakė ir parodos atidaryme dalyvavę Vilniaus dailės akademijos prof. Rolandas Rimkūnas bei Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus vadovas ir Vilniaus dailės akademijos doc. Gintaras Česonis, kurie pasidžiaugė sėkmingai įgyvendintu projektu ir jaunuolių darytomis fotografijomis, kurios yra iš tiesų įdomios ir kūrybingos, taip pat akcentavo, kad šiame projekte svarbiausia – nuoširdus tarpusavio bendravimas, tikėjimas vieni kitais ir supratimas, kad kurti galime ir nebūnant profesionalais, tereikia išdrįsti atskleisti savo gebėjimus ir kūrybinį potencialą, ateityje leisiantį jaunuoliams lengviau socializuotis visuomenėje.

Šis projektas mums – prasminga iniciatyva, profesionalių kūrėjų teorinių ir praktinių paskaitų apie estetinę ir kultūrinę savimonę dėka supažindinusi nuteistuosius su analoginės fotografijos paslaptimis, leidusi jaunuoliams atrasti savyje kūrybinį potencialą, pasijausti kūrėjais, stebėti žmones, daiktus, aplinką bei patiems fiksuoti viską fotoaparatu, tokiu būdu lavinant kūrybingumą ir saviraišką. Visų užsiėmimų metu nuoširdžiai bendraujanti „Analogų“ kūrybinė komanda ne tik padėjo įgyti fotografavimo įgūdžių, bet ir patarė nuteistiesiems, kaip valdyti savo emocijas nukreipiant jas į kūrybinę veiklą. Na, o šios veiklos rezultatas – įstaigos auklėtinių fotografijų parodoje užfiksuotas pasaulis, kuris yra lyg žinutė visuomenei, siekianti atkreipti dėmesį į vis dar egzistuojančią socialinę atskirtį šalyje, diskutuoti apie šios problemos sprendimo būdus ir mažinti ją stiprinant visuomenės vaidmenį nuteistųjų resocializacijos procese.

Už projekto „Analogai“ iniciavimą, organizavimą ir įgyvendinimą, nuoširdų bendravimą dėkojame Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto doc. Vaidui Naginioniui, doc. Gintarui Česoniui, doc. Aurimui Švedui, dr. Ingridai Veliutei, koordinatorei Miglei Ceinorytei ir gražias projekto akimirkas fotografijose įamžinusiam Vykintui Sniečkui.

Dėkojame dalyviams, kurių darbai papuošė įstaigos erdvę – 2-ojo būrio auklėtiniams.

 

 

 

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. vasario 27 d. 10:28
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos

 

Projektas