Laisvos darbo vietos


Visa informacija apie laisvas darbo vietas

Kontaktai

Technikos g. 34, Kaunas

Tel.:   (8 37) 452 371
Faks. (8 37) 452 155

El. p. info@nti-pn.lt

 

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama 

 

Dėl pasimatymų suteikimo skambinti tel. (8 37) 764 531

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV 8.00-17.00 val.
V 8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.45 val.

 

Naujienos

Jonavos kultūros centro teatro viešnagė įstaigoje

2019-09-19

2019-09-19

 

Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose Pasaulinė savižudybių prevencijos diena paminėta netradiciškai – Resocializacijos skyriaus specialistės sesės Faustos Palaimaitės iniciatyva įstaigoje lankėsi Jonavos kultūros centro teatras ir parodė įstaigos auklėtiniams bei darbuotojams tragikomediją „Laisvė“. Pagal rašytojo Martino Bellemare'o pjesę tuo pačiu pavadinimu sukurta ir Gedimino Gutausko režisuota tragikomedija originaliai ir neįprastai gvildena aktualią ir skausmingą problemą – savižudybę. Pasak paties režisieriaus, problema tiesiog „drebiama“ žiūrovams į akis. Akivaizdu, kad tragikomedijos „Laisvė“ pastatymo forma neskatina tylėti apie problemą, slėpti ar kalbėti pašnibždomis. Atvirkščiai – visi žiūrovai skatinami susimąstyti, empatiškai pažvelgti į situaciją vieno ar kito personažo akimis, diskutuoti ir nelikti abejingiems.

Iš karto, pasibaigus spektakliui bei praėjus keletui dienų po jo žiūrovai buvo kviečiami aptarti ir pasidalinti mintimis apie matytą „Laisvę“. Aptarimo metu įstaigos auklėtinių išsakytos mintys Resocializacijos skyriaus patarėjai Audronei Kuodienei bei šio skyriaus specialistei sesei Faustai Palaimaitei vienareikšmiškai patvirtina, kad abejingų neliko. Vieni jaunuoliai teigė, kad norisi spektaklio tęsinio, nes neaiškus ir įdomus veikėjų likimas po įvykusios „Laisvėje“ tragedijos – motinos ir žmonos savižudybės. „Kaip toliau bus su nusižudžiusios sūnumi ir kaip toliau jis gyvens?“ – klausė įstaigos auklėtiniai. „Labai patiko aktorės vaidyba, labai tikroviškai viskas atrodo“, – minėjo kiti. „Patiko“ – trumpai spektaklį apibūdino nedaugžodžiaujantys.

„Laisvė“ įstaigos auklėtiniams buvo ypatinga keliais aspektais. Pirma, tai daugumai jaunuolių buvo atradimas – tai pirmas jų apsilankymas spektaklyje, kuriam jie ruošėsi visą savaitę – dengė langus, kad būtų tinkamas apšvietimas, statė kėdes, ruošė simbolines padėkos dovanėles aktoriams. Antra, „Laisvę“ dovanojęs įstaigos auklėtiniams Jonavos kultūros centro teatras pripildė rugsėjo 13-osios popietę šviesos ir garso, nepaliekančios žiūrovo nuošalėje vaidybos, gilaus jausmo ir nekasdienio išgyvenimo atmosferos. Ir dar – visi žiūrovai po spektaklio išsinešė dalelę to, kas priverčia bent trumpam susimąstyti, prikelti jausmus ir pažvelgti į problemą kitu kampu.

Nuoširdžiai dėkojame Jonavos kultūros centro teatro režisieriui Gediminui Gutauskui ir visiems vaidinusiems bei kūrusiems, kad atsirastų „Laisvė“, ačiū tiems, kurie padėjo organizuoti šio teatro pasirodymą pataisos namuose.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 24 d. 10:02
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos

 

Projektas