Laisvos darbo vietos


Visa informacija apie laisvas darbo vietas

Kontaktai

Technikos g. 34, Kaunas

Tel.:   (8 37) 452 371
Faks. (8 37) 452 155

El. p. info@nti-pn.lt

 

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama 

 

Dėl pasimatymų suteikimo skambinti tel. (8 37) 764 531

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV 8.00-17.00 val.
V 8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.45 val.

 

Naujienos

Projekto „Made Corrections“ kūrybinės dirbtuvės

2014-11-04

Projekto „Made Corrections“ kūrybinės dirbtuvės

2014-11-04

 

Šių metų spalio 29–31 dienomis pataisos namų nuteistieji dalyvavo pasaulinio projekto „Made Corrections“ kūrybinėse dirbtuvėse. Ši graži iniciatyva – tai šių metų balandžio 5–10d. vykdytos minėto projekto veiklos įstaigoje tęsinys.

Spalio 29 d. Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios organizacijos „Art Saves Lives“atstovas bei įstaigoje vykdomoprojekto įgyvendintojas, kuratorius ir aktorius Deividas Elisas (David Ellis), susitikęs su įstaigos administracijos atstovais bei nuteistaisiais, prisiminė šių metų pavasarį įgyvendintas „Made Corrections“ veiklas. Pavasarį susiskirstę į kelias komandas menininkai padedant nuteistiesiems tapė pasirinktas įstaigos tvoros sienas tema „Viltis – galimybė – ateitis – optimizmas“ bei perkėlė ant jų plakatus, kuriuos studijoje iš lietuvio fotografo Donato Stankevičiaus padarytų nuteistųjų skaitmeninių nuotraukų sukūrė garsus JAV menininkas J. R.

Susitikimo metu įstaigos administracija ir svečias iš Jungtinės Karalystės, atvykęs kartu su fotografe, menininke Lina Pilibavičiūte-Bachmetjeva, aptarė šių metų spalio 29–31 dienomis vyksiančios veiklos detales, papasakojo apie įstaigoje sukurtą, visą pasaulį apkeliavusį bei projektą viešinantį trumpametražį filmą, pasaulinius šios veiklos atgarsius bei nuteistųjų saviraiškos svarbą dirbant kartu su profesionaliais menininkais – jaunuoliams būtina ne tik stebėti kūrybos procesą, bet ir tapti jo aktyviais dalyviais.

Spalio 30–31 dienomis įstaigoje bausmę atliekantys nuteistieji savo kūrybinį potencialą galėjo atskleisti Deivido Eliso, Linos Pilibavičiūte-Bachmetjevos, Lietuvos gatvės šokių choreografo, šiuolaikinio šokio atlikėjo, VšĮ urbanistinio šokio teatro „Low Air“ direktoriaus Lauryno Žakevičiaus bei jo mokinio Edgaro Simarevo vedamų kūrybinių dirbtuvių metu. Šio užimtumo tikslas – meno pagalba padėti žmogui pasikeisti, skatinti kūrybingumą, ugdyti žmoniškąsias vertybes, išmokyti nuteistuosius nepilnamečius gyvenimo tikslų siekti teisėtais būdais ir priemonėmis.

Deivido Eliso užsiėmimuose buvo taikomas „Engiamųjų teatro“ („Oppressed Theatre“) metodas – „Įvaizdžio teatras“ („Image Theatre“). Engiamųjų teatras – tai pratimų, žaidimų ir technikų sistema, besiremianti principu, kad žmonių santykių pagrindas turėtų būti dialogas. Todėl ir pagrindinis šio teatro principas nukreiptas į dialogo tarp žmonių kūrimą. Taikydamas šį metodą Deividas Elisas leido nuteistiesiems geriau pažinti socialinę tikrovę tam, kad šie galėtų ją keisti gyvenime: jaunuoliai įvertino kuriamas situacijas ir jose įsivaizdavo save, turėjo galimybę išvaduoti savo kūrybinės asmenybės esmę vaidinimo metu, stiprinti savo vertę, nugalėti drovumą. „Įvaizdžio teatro“ metodas ugdė dalyvavusių nuteistųjų savistabos įgūdžius ir lavino gebėjimą bendrauti grupėje, o kūno kalba kuriami įvaizdžiai padėjo dalyviams spręsti tam tikras grupės problemas. Jaunuoliai stengėsi kurti įvaizdžius, kuriais perteikė mintis ir jausmus apie savo gyvenimą ir patirtį.

 

  

 

Vykusią projektinę veiklą dokumentavusi fotografė Lina Pilibavičiūtė-Bachmetjeva spalio 31 d. jaunuoliams suteikė galimybę pasijusti ne tik fotomodeliais, bet ir fotografais. Menininkė pakvietė nuteistuosius į savo kūrybines dirbtuves ir užsiėmimų metu papasakojo apie fotografavimo meną, apie taikomas technikas, patarė, kaip fotografuoti ir pamatyti pasaulį kitaip. Fotografė ragino jaunuolius į juos supančią aplinką įsižiūrėti pro fotoobjektyvą įamžinant akimirkas iš jų kasdieninio gyvenimo ir stengtis pamatyti aplinką iš kitos perspektyvos bei kitomis spalvomis. Gal tokia pozityvi veikla paskatins jaunuolius susieti savo ateitį su fotografija, nebūtinai profesionalia. Galbūt kuriam nors iš jų tai taps mėgstamu užsiėmimu išėjus iš įkalinimo įstaigos, o fotografės patarimai padės sukurti kokybiškesnes fotografijas.

Spalio 31 d. prie projekto „Made Corrections“ veiklos įstaigoje prisijungė ir Laurynas Žakevičius. Jis kartu su savo mokiniu Edgaru Simarevu vedė nuteistiesiems breiko šokių pamoką. Laurynas Žakevičius jau ankstesnių apsilankymų metu paliko didelį įspūdį nuteistiesiems, todėl gatvės šokių choreografas lengvai rado kalbą su jaunuoliais ir suteikė jiems galimybę išreikšti save šokio pagalba bei gerai praleisti laiką.

Šia gražia iniciatyva buvo skatinamas kūrybingumas, socialinė sanglauda, ugdomos žmoniškosios vertybės nuteistiesiems, stiprinama jų motyvacija keisti savo gyvenimą ir siekiama sudaryti sąlygas po bausmės atlikimo jiems sėkmingai reintegruotis į visuomenę.

Įstaigos administracija nuoširdžiai dėkoja projekto „Made Corrections“ autoriams ir iniciatoriams, suteikusiems galimybę nuteistiesiems pajausti pasaulį per meno prizmę, taip pat Kalėjimų departamento atstovams, leidusiems įstaigoje vykdyti projektą, neabejingiems menininkams, dovanojusiems savo laiką, dėmesį ir talentą, dalyviams ir visiems, prisidėjusiems prie projekto. Tikimės tokių gražių iniciatyvų ir ateityje. 

 

  

 

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. lapkričio 4 d. 11:58
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos

 

Projektas