Laisvos darbo vietos


Visa informacija apie laisvas darbo vietas

Kontaktai

Technikos g. 34, Kaunas

Tel.:   (8 37) 452 371
Faks. (8 37) 452 155

El. p. info@nti-pn.lt

 

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama 

 

Dėl pasimatymų suteikimo skambinti tel. (8 37) 764 531

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV 8.00-17.00 val.
V 8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.45 val.

 

Naujienos

Įstaigos auklėtiniai lankėsi nacionaliniame Kauno dramos teatre

2019-06-12

2019-06-12

 

Šeši Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų auklėtiniai, lydimi įstaigos darbuotojų, birželio 8-ąją dieną vyko į pažintinę išvyką, kurios metu aplankė Kauno Kristaus Prisikėlimo ir Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčias bei Nacionaliniame Kauno dramos teatre stebėjo spektaklį „Natanas Išmintingasis“.

Kartu su šią išvyką organizavusia Resocializacijos specialiste seserimi Fausta apsilankė didžiausioje Baltijos šalyse bazilikinėje Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje, pastatytoje kaip padėkos Dievui už atgautą laisvę simbolį. Jaunuoliai pasikėlė ant bazilikos stogo įrengtą apžvalgos terasą ir grožėjosi Kauno miesto panorama, sužinojo apie bazilikos architektūrą ir ypatingą jos statymo istoriją. Vėliau aplankė ir Kauno Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią, savo pradžią skaičiuojančią nuo XIX amžiaus. Sesuo Fausta supažindino jaunuolius su Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios pastatu, nuo 2001 metų tapusiu statutinių struktūrų sielovados centru, su jo erdvėmis, sukaupusiomis turtingą istoriją, su rūsiuose įrengtu muziejumi neregiams, ypatingai sužavėjusiu jaunuolius. Šis muziejus padeda suvokti skirtingas gyvenimo patirtis, ugdytis toleranciją ir perkainoti gyvenimo vertybes. Turiningą popietę užbaigė vakaras Nacionaliniame Kauno dramos teatre, kuriam įstaigos auklėtiniai su seserimi Fausta ruošėsi keletą savaičių iki išvykos: kalbėjo apie etiketo taisykles šioje meno įstaigoje, apie galimybę įgyti estetinę patirtį, plečiančią vaizduotę ir ugdančią pagarbą kultūrai. Jaunuoliai žiūrėjo „Nataną Išmintingąjį“ – pjesę, atskleidžiančią kultūrinės ir religinės tolerancijos temą, bendražmogiškąsias vertybes. Šios pjesės personažai, atsidūrę trijų religijų susikirtimo taške, leidžia žiūrovams pamąstyti apie susipriešinimo problemas, apie žmonių klasifikavimą ir priskyrimą kategorijoms pagal vienokius ar kitokius požymius, apie savo vertybes ir tikėjimą. Paklausti, kokia spektaklio personažų išsakyta mintis labiausiai įsiminė, ką jie norėjo žiūrovams pasakyti, įstaigos auklėtiniai sakė : „visi esame žmonės, o tai vienija ir nesvarbu kokios religijos esame“, „jei mylėsi tik save ir nematysi kitų, nebus gerai“.

Unikali patirtis teatre socialinę atskirtį patiriantiems asmenims gali padėti užpildyti kasdieninę tuštumą, praplėsti akiratį, dvasinę pasaulėjautą ar įgyti naujos pozityvios patirties. Įstaigos auklėtiniai teigė, kad išvyka ir spektaklis, trukęs daugiau nei 3 val., visai neprailgo. Jų dėmesį prikaustė talentingi aktoriai, įtaigi personažų kalba ir spektaklyje gvildenama tema, palietusi ir jaunuoliams aktualią problemą – žmonių tarpusavio santykius ir galimybes bendrauti nepriklausomai nuo tikėjimo ir neskirstant žmonių pagal sluoksnius, nevertinant jų pagal religinius įsitikinimus ar kitus dalykus, o ieškant to, kas vienija ir padeda suprasti vienam kitą.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. birželio 12 d. 07:46
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos

 

Projektas