Laisvos darbo vietos


Visa informacija apie laisvas darbo vietas

Kontaktai

Technikos g. 34, Kaunas

Tel.:   (8 37) 452 371
Faks. (8 37) 452 155

El. p. info@nti-pn.lt

 

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama 

 

Dėl pasimatymų suteikimo skambinti tel. (8 37) 764 531

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV 8.00-17.00 val.
V 8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.45 val.

 

Naujienos

Daržovės savam stalui

2019-06-14

2019-06-14

 

Agurkai ir pomidorai, svogūnai ir porai, trešnės ir rabarbarai – visa tai čia, savame kieme, džiaugiasi 5-to skyriaus jaunuoliai.

Saulėtomis birželio dienomis kiekvienam norisi prasmingai išnaudoti taip greitai skubantį laiką: tik didelėmis pastangomis ir darbu galima pasiekti gražių rezultatų. Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose Resocializacijos 5-tame skyriuje esantiems nuteistiesiems jau nebe  pirmus metus organizuojama agrokultūrinė veikla. Auklėtiniai mokomi kaip pasirinkti daržovių sėklas, kada laikas sėti, o vėliau išsodinti agurkus, pomidorus ir kitas daržoves, kaip jas augančias prižiūrėti, kaip užauginti agurkus ne tik šiltnamyje, bet ir ant palangių. Šiais metais ant palangės užaugo ne tik agurkai – sukrovė žiedą ir šalia augantis pinigų medis. Nuteistieji jau džiaugiasi savo užaugintomis daržovėmis, daro salotas. Pasivaišinti kieme augančiomis gėrybėmis jau kelerius metus lankosi ir „kaimynė“ voveraitė. Ji mėgaujasi trešnėmis, retai kur tai pamatysite, o Jaunuoliai kiekvieną dieną gali stebėti, kaip ji mėgaujasi trešnėmis.

Nors kartais ir sunku ankstyvą pavasarį įtraukti jaunuolius auginti ir prižiūrėti daržoves ar tvarkyti aplinką, tačiau paragavę savo rankomis užaugintų gėrybių, matydami išpuoselėtą aplinką ir patys rodo iniciatyvą. 5-to skyriaus specialistės motyvuoja randa įvairių priemonių motyvuoti nuteistuosius dirbti tiek skyriaus kieme, tiek ir už įstaigos ribų dalyvaujant socialinėse akcijose. Vykdant agrokultūrinę veiklą siekiama ugdyti jaunuolių gebėjimus tvarkyti ir puošti aplinką, kurioje patys gyvena, ugdomas savarankiškumas, asmeninės vertybės. Agrokultūrinė veikla skatina nuteistuosius keisti įpročius ir elgesį, kad išėję į laisvę savo tikslų siektų teisėtomis priemonėmis.

Su jaunuoliais aptartas auginamas ir jau užaugęs ekologiškas derlius, suplanuoti tolimesni darbai, pasidalinta kilusiomis idėjomis.

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. birželio 14 d. 09:26
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos

 

Projektas