Kontaktai

Marijampolės pataisos namai

Sporto g. 7, LT-68501 Marijampolė

Tel.: +370 343 70425

Faks.: +370 343 75961

El. paštas: info@mpn.lt

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV 8.00-17.00 val.
V 8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.45 val.

Spausdinti

Apie mus

Marijampolės pataisos namai yra Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pavaldi valstybės biudžetinė įstaiga, kurios veiklos sritis yra terminuoto laisvės atėmimo ir arešto bausmių, paskirtų įsiteisėjusiais teismo nuosprendžiais, vykdymo užtikrinimas. Mūsų pataisos namuose terminuotą laisvės atėmimo bausmę gali atlikti iki 1280 ne pirmą kartą už nusikaltimus nuteistų pilnamečių vyrų bei 73 arešto bausme nuteisti asmenys.

 

Bendras pataisos namų plotas yra 48.519,30 m2 ir jos teritorija padalinta į dvi dalis: gyvenamąją zoną (plotas - 16.445,30 m2) ir gamybinę zoną (plotas - 32.074 m2). Bendras pataisos namų perimetro ilgis apie 1 500 metrų ir jo ginkluotą apsaugą visą parą užtikrina pataisos namų pareigūnai. Įstaigos gyvenamąją zoną galima suskirstyti į gyvenamuosius korpusus, ūkinės paskirties objektus, drausminę zoną, medicininę dalį bei patalpas, skirtas nuteistųjų kultūriniams poreikiams tenkinti. Gyvenamoji zona suskirstyta į 12 lokalinių sektorių, kurių kiekviename yra bendrabučio tipo gyvenamosios patalpos. Šiuose bendrabučiuose apgyvendinami nuteistieji, kurie pagal įvairius kriterijus suskirstomi į būrius, iš viso tokių būrių įstaigoje yra 22.

 

Pataisos namuose laikomi nuteistieji ne tik atlieka laisvės atėmimo bausmę, bet gali įsidarbinti Valstybės įmonėje prie pataisos namų, taip pat mokytis vidurinėje mokykloje arba profesinio rengimo centre, lankyti kompiuterinio raštingumo pradmenų kursus, taip pat dalyvauti įvairiose socialinės reabilitacijos programose, ženklią dalį kurių vykdyti padeda nevyriausybinių organizacijų atstovai. Specialios programos yra parengtos tiems, kurie priklausomi nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių medžiagų ir kitų kvaišalų, jų reabilitacijai yra skiriamas išskirtinis dėmesys.

 

Marijampolės pataisos namai yra ne tik viena didžiausių, bet ir viena seniausių Lietuvos įkalinimo įstaigų, skaičiuojanti savo istoriją dar nuo 1930 metų (plačiau skiltyje „Istorija“).

 

Prie pataisos namų veikia valstybės įmonė, kuri ne tik suteikia nuteistiesiems užimtumą, išmoko įvairių naudingų praktinių profesijų, bet ir ugdo nuteistųjų teigiamą požiūrį į darbą, jų pareigingumą ir darbštumą. Valstybės įmonės gaminama įvairi produkcija (daugiausiai gaminiai iš metalų) plačiai realizuojama ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse (plačiau www.vyris.lt).

Informacija atnaujinta 2013 m. gruodžio 30 d. 18:20