Naujienos

Nuteistieji džiaugiasi gausiu rudeninių gėrybių derliumi

2017-09-22

Jau ne pirmus metus Marijampolės pataisos namų nuteistieji augina įvairias daržoves, vaisius bei uogas. Šiomis gėrybėmis džiaugiasi tie, kurie jas puoselėja bei prižiūri. Esant lietingam rudeniui, buvo nuspręsta nuimti derlių ir pasiruošti žiemai. Šiais metais pasiruošimas žiemai buvo dar aktyvesnis nei pernai. Prieš du metus nuteistieji tik pabandę vakuoti daržoves žiemai, šįmet buvo drąsesni ir išbandė naujų patiekalų receptų. Nuimtos ir pasvertos nuteistųjų užaugintos cukinijos svėrė – 22 kg 800 g, o didžiausia cukinija svėrė – 2 kg 800 g. Su moliūgais rezultatai prastesni, bet vis tiek džiugina, didžiausias nuteistųjų užaugintas moliūgas svėrė 924 g. Savaime suprantama, nepamiršti ir agurkai, jų atsargos taip pat buvo paruoštos žiemai.

Iš nuimto cukinijų derliaus buvo pagamintas cukinijų apkepas pietums ir marinuota cukinija su ananasų gabaliukais žiemai. Rezultatas pradžiugino ne tik patiekalą gaminusius nuteistuosius, bet ir darbuotojus, kurie buvo pavaišinti šiuo kulinariniu šedevru.

Patys nuteistieji, kurie ruošė daržovių atsargas žiemai ir gamino pietus kartu su Socialinės reabilitacijos skyriaus būrio viršininke M. M. teigia, kad: „Tai pirmas kartas, kai gamino tokius pietus ir, kad tai pakankamai sudėtingas darbas, kuris reikalauja pastangų, noro, reikia įdėti meilės“.

Džiaugiamės, kad Marijampolės pataisos namuose esantys nuteistieji yra kūrybingi, iniciatyvūs, nebijantys būti kitokie ir išbandyti naujoves.

 

"Gyventi – tai bandyti, o ne mąstyti apie gyvenimo prasmę". (Paulo Coelho)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2017 m. rugsėjo 22 d. 14:21
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos