Kontaktai

Marijampolės sektorius

Sporto g. 7, LT-68501 Marijampolė

Tel.: +370 343 70425

Faks.: +370 343 75961

El. paštas: info@mpn.lt

 

Kybartų sektorius

J. Biliūno g. 14, LT-70423 Kybartai

Tel.: +370 342 30 003

Faks.:+370 342 30 101

El. paštas: kybartai.administracija@mpn.lt

 

Administracijos darbo laikas:

I-IV 8.00-17.00 val.
V 8.00-15.45 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.45 val.

Naujienos

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio paminėjimas pusiaukelės namuose

2020-03-12

Kovo 11-osios išvakarėse Marijampolės pataisos namų 1-ojo resocializacijos skyriaus pusiaukelės namuose buvo paminėtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metis. Vakaro metu buvo peržiūrėtas dokumentinis filmas „Lietuva. Statusas – Nepriklausoma“ (scenarijaus autoriai ir režisieriai Vilma Balčiūnienė ir Mindaugas Meškauskas). Po jo susirinkusieji diskutavo, kas yra nepriklausomybė, ką reiškia būti nepriklausomu. Vyrai teigė, jog „būti nepriklausomam reiškia būti laisvam, neribotomis galimybėmis gyventi, kur nori ir veikti, ką nori“, „nepriklausomybė – laisva valia, nuomonė, laisvė rinktis“. Taip pat buvo akcentuota ir galimybė gyventi savoje valstybėje: „man būti nepriklausomu – tai gyventi laisvai, savoje valstybėje auginti vaikus“, „Lietuva yra laisva, ir lietuviams gyventi geriau“. Pusiaukelės namų gyventojai pažymėjo, kad svarbi yra „judėjimo laisvė“, „būti su šeima, savaitgalius leisti su artimaisiais“. Kartu prisiminta ir tai, jog būti nepriklausomu reiškia „didelę nežinomybę ir atsakomybę“.

Po filmo peržiūros ir diskusijos buvo primintas Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės atstatymo“ turinys. Po to buvo apdovanotas rašinio „Mano Nepriklausomybė“ autorius V.R.. Jam padėkota už aktyvumą, pasidalinimą savo įžvalgomis. Visiems susirinkusiems buvo perskaityta keletas minčių iš rašinio: „Nepriklausomu ne gimstama, o juo palaipsniui tampama. <...> Nepriklausomybė suteikia daug teisių, bet tuo pačius ir pareigų, atsakomybės. <...> Turime būti labai stiprūs, o ne linkę svyruoti, linguoti (kaip medis nuo vėjo) ir dėti visas gyvenimo pastangas, kad svyravimas palaipsniui nurimtų. <...> Nepriklausyti nuo nieko, tai nereiškia atsisakyti pagalbos nuo kito žmogaus ištiestos rankos. Bet turi žinoti iš ko priimti pagalbos ranką, nes vietoj nepriklausomybės gali tapti stipriai surištu, priklausomu. Nepriklausomybė – tai turtas, kuris neturi piniginės išraiškos, o turi moralinę vertę.“ Tokie pamąstymai glaudžiai siejasi su 1990 m. kovo 11-ąją priimtame akte paminėtomis žmogaus teisėmis ir kiekvienam nepriklausomos valstybės piliečiui tenkančia atsakomybe.

Svarbios datos paminėjimas kreipia nuteistųjų mintis pozityvia linkme, juos skatina prisiimti atsakomybę ir tapti aktyviais piliečiais.

 

                                        

                                     

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. kovo 12 d. 14:27
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos