Naujienos

Atvirų durų diena Mokymo centre

2017-06-19

Į paskutiniąją šiais mokslo metais atvirų durų dieną Mokymo centre, vykusią 2017 m. birželio 15 d., atvyko asmenys, besidomintys pataisos pareigūno profesija.

Žingeidūs besidomintieji pataisos pareigūno profesija įdėmiai išklausė Mokymo organizavimo skyriaus viršininkės Žanos Mitiajevos ir uždavė daugybę klausimų, susijusių su galimybėmis tapti pataisos pareigūnu. Dalyviams buvo pristatyta Lietuvos bausmių vykdymo sistema, paaiškinti atrankos į jaunesniojo pataisos pareigūno (prižiūrėtojo) pareigas etapai ir reikalavimai pretendentams, supažindinta su Pataisos pareigūno moduline profesinio mokymo programa, mokymosi Mokymo centre ir darbo laisvės atėmimo vietų įstaigose sąlygomis, karjeros galimybėmis.

Atvykusiems suteikta informacija apie Mokymo centro vykstančius fizinio parengimo, savigynos praktinius užsiėmimus, specialiųjų priemonių (antrankių, lazdų) naudojimo techniką, taip pat antiriaušinę amuniciją ir jos paskirtį. Tire iš arčiau susipažinta su pataisos pareigūnų naudojamomis specialiosiomis priemonėmis ir ginkluote.

Vėliau dalyviai turėjo galimybę patekti į Mokymo centre esančią mokomąją kamerą, kur Kompetencijų ugdymo skyriaus profesijos mokytojas Tadeušas Zimbinskis supažindino dalyvius su kratų atlikimo ypatumais bei leido dalyviams įsijausti į pareigūno kasdienybę ieškant įvairiose vietose paslėptų draudžiamų turėti daiktų.

Jungtinė kinologų komanda, kurią sudarė Kybartų pataisos namų, Marijampolės pataisos namų ir Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos specialistai ir jų dresuoti tarnybiniai šunys paieškai pademonstravo įspūdingą pasirodymą, ieškant narkotinių medžiagų, puolant nusikaltėlį ar malšinant masines riaušes. Visi dalyvavusieji turėjo progą susipažinti ir su specialia aprangą, kurią dėvi kinologai, ruošdami labiausiai tinkančias šunų veisles paieškai ir puolimui, taip pat pamatyti unikalius atakai skirtus antsnukius, gaminamus šunims.

Marijampolės pataisos namų kinologas Rolandas Eidininkas suteikė informaciją kaip auginti, ugdyti, ruošti tarnybinį šunį, kokie iššūkiai ir perspektyvos laukia kinologo.

Atvirų durų dienos renginį savo atvykimu pagerbė ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos respublikos teisingumo ministerijos Priežiūros skyriaus vyresnysis inspektorius Tomas Masiulionis, atstovas ryšiams su žiniasklaida Tomas Čepelevskis ir Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus vyriausioji specialistė Rimantė Gaičevskytė.

Visi buvo sužavėti kinologų ir jų dresuotų tarnybinių šunų pasirodymu.

Nuoširdi padėka kinologų komandai!

 

 

 

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Mokymo centro informacija

 
 
Informacija atnaujinta 2017 m. birželio 19 d. 11:56
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos