Pradžia

ŠV. VELYKŲ BELAUKIANT...

Šv. Velykos – kilnojama šventė, kuri švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Velykos minimos visą savaitę. Savaitė iki Velykų vadinama didžiąja. Ji pradeda Verbų sekmadieniu. Svarbiausios dienos per didžiąją savaitę yra ketvirtadienis, penktadienis ir Velyknaktis.

Laisvės atėmimo vietų ligoninėje visą savaitę Socialinės globos sektoriaus nuteistiesiems buvo organizuojami kūrybiniai užsiėmimai – lankstomi iš spalvoto popieriaus margučiai, lipdomos iš sūrios tešlos Velykinės verbos, figūrėlės ir spalvinamos akvareliniais dažais, o visą kūrybinį procesą lydėjo socialinės darbuotojos Sigutės Daniūnienės pasakojimai apie Šv. Velykų tradicijas ir papročius.

Vienas iš nuteistųjų pasidalino savo šeimos istorija – jie su žmona turėjo keramikos dirbtuves. Pasak jo, keramika išsiskiria tuo, kad savo rankose laikydami molį žmonės dažniausiai taip įsitraukia į molio lipdymo procesą, kad užmiršta savo rūpesčius, vargus ir susikoncentruodami į daromą kūrinį atsipalaiduoja nuo kasdieniškų sunkumų. Vėliau savo rankų darbo gaminiu gali džiaugtis patys, arba išskirtinį ir vienetinį kūrinį padovanoti brangiausiems ir artimiausiems – juk dovanodami savo laiką ir pastangas, iš tiesų dovanojome tai, kas brangiausia…

 

  

 

Nuteistieji gamindami dirbinius dalinosi savo prisiminimais kaip jų šeimoje buvo švenčiamos Velykos...o vienas iš jų atsinešęs savo seną armoniką, pagrojo lietuvių liaudies dainas.

 

 

Informacija atnaujinta 2021 m. balandžio 2 d. 10:06

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. balandis
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos