Pradžia

LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ LIGONINĖJE SKIEPIJAMI NE TIK PAREIGŪNAI, BET IR NUTEISTIEJI

Laisvės atėmimo vietų ligoninės darbuotojai – tiek medicinos personalas, tiek pareigūnai (viso 186 asmenų) buvo skiepijami anksčiau prioriteto tvarka kaip asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys asmenys. „Ligoninė pasižymi savo specifika ir laikymo sąlygomis – gydytojai konsultacijas teikia iš visos Lietuvos įkalinimo įstaigų atvyksiantiems nuteistiesiems, o pareigūnai pacientus veža konsultacijai ir į LSMU ligoninės Kauno kliniką. Todėl rizika plisti Covid-19 virusui tarp nuteistųjų buvo aukšta,“ - sako Laisvės atėmimo vietų ligoninės direktorius Ramūnas Šilobritas.

 Šiandien buvo paskiepyti Socialinės globos sektoriuje esantys nuteistieji, kurie papuola į rizikos grupes skiepijamas prioriteto tvarka, tai yra, pagal amžių ir pagal ligas. Iš viso pasiskiepijo 30 nuteistųjų.

Jų galėjo būti ir daugiau, tačiau kai kurie nuteistieji atsisakė skiepijimo, dar dalis buvo abejojančių. Jiems bus pasiūlyta skiepytis vėliau. Vienas nuteistasis yra paskiepytas anksčiau – prieš atliekant jam dializės procedūras. Dar vienas bausmę atliekantis asmuo yra gavęs vieną vakcinos dozę Jungtinės Karalystės įkalinimo įstaigoje, iš kurios atvyko į pataisos namus Lietuvoje. Jis bus paskiepytas antrąja doze atėjus skiepijimo terminui

Stengiantis išvengti užsikrėtimo COVID-19 liga, ligoninėje taikomos įvairios virusų plitimui kelią užkertančios ir kontaktus mažinančios priemonės – teismo procesai vyksta nuotoliniu būdu, mažinami darbuotojų kontaktai, daliai jų sudarant sąlygas dirbti nuotoliniu būdu, dezinfekuojamos patalpos, transporto priemonės, stebima nuteistųjų ir darbuotojų sveikata, dėvimos kaukės, izoliuojami kontaktus su sergančiaisiais turėję asmenys, jie testuojami, testai nuolat atliekami ir profilaktiškai, uždrausti ilgalaikiai pasimatymai.

Pradėjus nuteistųjų vakcinavimą, tikimės, kad Ligoninės administracijai bus lengviau užtikrinti nuteistųjų poreikius ne tik sveikatos priežiūros srityje, bet tai atvers galimybes organizuoti įvairesnį jų socialinį gyvenimą – atnaujinti programų vykdymą grupėse, kviestinių svečių lankymąsi, edukacijų vykdymą ir pan.

 

 

 

Informacija atnaujinta 2021 m. kovo 25 d. 15:14

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. balandis
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos