Pradžia

SVEIKA GYVENSENA PER FIZINĮ AKTYVUMĄ

2019-06-27

2019 m. birželio 27 d. Laisvės atėmimo vietų ligoninėje nuteistiesiems, esantiems Socialinės globos sektriuje, buvo pristatytas projekto „Sveika gyvensena per fizinį aktyvumą“ įgyvendinimo tikslai, siekiami rezultati bei veiklos etapai.

Primename, kad Socialinės globos sektorius skirtas neįgaliems ir specialius poreikius pagal sveikatos būklę turintiems asmenims. Naujai atvykę, dažnai jau turi susiformavusį požiūrį į savo sveikatą, o dažnas jų turi sveikatos problemų. Pažymėtina, kad Ligoninės teritorijoje draudžiama rukyti, todėl naujai atvykę asmenys patiria dar papildomą stresą.

Projekto pristatymo rengenyje dalyvavo Ligoninės direktrius Ramūnas Šilobritas, direktoriaus pavaduotojas Tomas Bartninkas, projekto partneriai – Kaišiadorių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Vidita Jonaitė ir specialistas Arvydas Raskilas bei Priklausomybių ligų specialistų asociacijos pirmininko pavaduotojas Deividas Smailys.

 

 Ligoninės direktorius Ramūnas Šilobritas sveikino dalyvavusius rengenyje ir reiškė padėką projekto partneriams už teikiamą paramą įgyvendinant projekto veiklą.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Vidita Jonaitė pabrėžė, jog projekto tikslas – motyvuoti nuteistuosius aktyviai ir naudingai sveikatai leisti laisvalaikį, įtraukiant juos į sveikatą gerinančias veiklas, tuo pačiu keliant jų pasitikėjimą savo jėgomis ir galimybėmis, mažinant socialinę atskirtį, formuojant teigiamą požiūrį.

Priklausomybių ligų specialistų asociacijos pirmininko pavaduotojas Deividas Smailys turi darbo patirtį su nuteistaisiais, besigydančiais nuo priklausomybių Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Socialinės reabilitacijos centre. Diskutuodamas su nuteistaisias jis pabrėžė, jog individualių konsultacijų metu bus siekiama padėti atpažinti priklausomybę ir su ja susijusias problemas, motyvuos keisti žalingus įpročius, tačiau su motyvacija ir būna daugiausia bėdų, nes nuteistieji dažnai nieko nenori daryti. Taip pat tikimasi, kad individualios konsultacijos sušvelnins nuteistųjų adaptacinį laikotarpį ir mažins stresą dėl žalingų įpročių atsisakymo.

Visuomenės sveikatos biuro specialistas Arvydas Raskila nuteistiesiems organizuos fizinio aktyvumo užsiėmimus pasitelkiant į pagalbą Šiaurietišką ėjimą. Pristatydamas šiarietiškam ėjimui skirtas lazdas, akcentavo, jog fizinis aktyvumas – vienas svarbiausių gyvensenos veiksnių, stiprinančių fizinį pajėgumą, sveikatą ir didinančių gyvenimo įvairovę, o šiaurietiškas ėjimas labai efektyvus ir lengvas būdas pagerinti fizinę būklę bei šį ėjimą praktikuoti gali kiekvienas – nėra apribojimų dėl amžiaus, svorio ar fizinio pasirengimo.

 

  Įgyvendinant projektą, siekiama kad naujai atidarytame Socialinės globos sektoriuje esantys nuteistieji – pirminė tikslinė 10 asmenų grupė dalyvaus motyvuotai, projekto partnerių teikiama pagalba įgaus naujus sveikos gyvensenos įgūdžius, bus užtikrintas ne tik fizinis aktyvumas, bet ir pozityvus užimtumas naudinga veikla.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. liepos 18 d. 13:35
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. lapkritis
 
P
A
T
K
P
Š
S
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras