Pradžia

Naujas projektas "Sveika gyvensena per fizinį aktyvumą"

2019-04-19

SVEIKA GYVENSENA PER FIZINĮ AKTYVUMĄ

 

Nuo 2019 m. kovo 20 d. Laisvės atėmimo vietų ligoninėje savo veiklą pradėjo naujai įrengtas Socialinės globos sektorius skirtas neįgaliems ir specialius poreikius pagal sveikatos būklę turintiems asmenims.

Ligoninė ieškodama būdų kaip sudaryti sąlygas sušvelninti naujai atvykusių asmenų adaptacinį laikotarpį bei sumažinti stresą dėl žalingų įpročių atsisakymo, 2019 m. balandžio 12 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kaišiadorių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru. Susitikimo metu buvo apsvarstyta Socialinės globos sektoriuje esama situacija bei priimtas bendras sprendimas, jog nuteistiesiems tikslinga būtų organizuoti fizinio aktyvumo užsiėmimus, pasitelkiant į pagalbą Šiaurietišką ėjimą bei kineziterapijos elementus.

                                                                                                                                                  

 

Šiaurietiškas ėjimas (Nordic walking) – tai ėjimas naudojant specialiai šiam ėjimui sukurtas lazdas. Tai labai efektyvus ir lengvas būdas pagerinti fizinę būklę. Šį ėjimą praktikuoti gali kiekvienas – nėra apribojimų dėl amžiaus, svorio ar fizinio pasirengimo.

 

Pasitelkiant į pagalbą Ligoninės darbuotojus, tikslinei asmenų grupei galima organizuoti kineziterapinius užsiėmimai. Kineziterapija apima gydymą judesiu ir tai gali būti gydomoji gimnastika, gydomoji kūno kiultūra, žaidimai ir sporto elementai.

Šiam tikslui įgyvendinti, Ligoninės administracija 2019 m. balandžio mėnesį parengė projektą „Sveika gyvensena per fizinį aktyvumą“ bei dalyvavo Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos paskelbtame 2019 metų Kaišiadorių rajono savivaldybės sporto rėmimo projektų atrankoje. Džiugi naujiena, jog 2019 m. balandžio 18 d. Kaišiadorių rajono savivaldybės komisija įvertino pateiktą paraišką bei Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius Antanas Lukoševičius įsakymu projekto vykdymui skyrė lėšas.

Įgyvendinant projektą, bus siekiama kad naujai atidarytame Socialinės globos sektoriuje esantys nuteistieji – pirminė tikslinė 15 asmenų grupė dalyvaus motyvuotai ir vadovaujantis savanoriškumo principu; suformuos ilgalaikį požiūrį į fizinio aktyvumo naudą; Projekto partnerių teikiama pagalba įgaus naujus sveikos gyvensenos įgūdžius; Projekto vykdymo metu bus užtikrintas ne tik fizinis aktyvumas bei ir pozityvus užimtumas naudinga veikla. Užsiėmimus vykdyti planuojama nuteistųjų laisvalaikio ir klubo patalpose arba atšilus orams, lauke.

Pirmo Projekto įgyvendinimo etape numatyta organizuoti nuteistųjų grupines konsultacijas ir teikti psichoterapinę pagalbą sušvelninant jų adaptacinį laikotarpį ir mažinant stresą dėl žalingų įpročių atsisakymo.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 19 d. 11:59
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. lapkritis
 
P
A
T
K
P
Š
S
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras