Naujienos

ŠV. VELYKŲ LAIKOTARPIU NUTEISTUOSIUS APLANKĖ LIETUVOS KALĖJIMŲ KAPELIONŲ ASOCIACIJOS NARIAI

2022 m. balandžio 14 d. Laisvės atėmimo vietų ligoninėje lankėsi Lietuvos kalėjimų kapelionų asociacijos (toliau – Asociacija) nariai – direktorius Kęstutis Kulakauskas, Reabilitacijos bendruomenės Prieglobstis (Akmenės rajone) socialinis darbuotojas, savanoris Gintautas Kulišauskas ir Panevėžio pataisos namų kapelionė Zita Butkutė.

Ši Asociacija rūpinasi Evangelijos skleidimu Lietuvos pataisos įstaigose, pagalba nuteistiesiems ir jų šeimos nariams. Asociacijos steigėjai yra įvairių Lietuvos evangeliškųjų ir protestantų bažnyčių pastoriai ir kapelionai, ordinuoti dvasiniam darbui laisvės atėmimo įstaigose.

Minėtų Asociacijos narių tai buvo pirmas apsilankymas Laisvės atėmimo vietų ligoninėje. Pasitikus svečius, pirminis susitikimas vyko su Resocializacijos skyriaus darbuotojais. Skyriaus viršininkas Rolandas Bieliūnas domėjosi kokiose pataisos įstaigose Asociacijos nariai teikia savo pagalbą, koks yra nuteistųjų požiūris į jų veiklą, kokios galimos bendradarbiavimo perspektyvos būtų su mūsų įstaiga. Kęstutis Kulakauskas atstovaudamas Asociaciją kartu su kapelione Zita Butkute pasirašę bendradarbiavimo sutartį su Panevėžio pataisos namais. Jų veiklos bendras tikslas – padėti nuteistiesiems suvokti padarytų veiksmų pasekmes, skatinti motyvaciją susipažinti su krikščioniškomis vertybėmis bei normomis, padėti įveikti psichologinius barjerus ir įsitvirtinti visuomenėje po bausmės atlikimo.

Pokalbio metu buvo pritarta bendrai nuomonei, kad nuteistiesiems labai svarbus betarpiškas bendravimas su religinių bendruomenių atstovais, nors dažnas atvejis, kai pirmo susitikimo metu pokalbis iš nuteistųjų pusės būna arogantiškas, išreikštas nepasitikėjimu ir skeptiškumu.

Vėliau su nuteistaisiais Asociacijos nariai susitiko koplytėje. Kas dėl sveikatos būklės negalėjo dalyvauti koplytėlėje, buvo aplankyti gydomųjų korpusų kamerose. Per pietus svečiai simboliškai buvo pavaišinti nuteistiesiems gamintu maistu.

 

Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 2 d. 14:26

Alternatyvi bausmė

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ

 

Plačiau skaityti čia

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Visi renginiai ir įvykiai

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras