Naujienos

PRAKTINIS SEMINARAS LABIRINTAS IR SAPNAI

2022 m. balandžio 25 d. Laisvės atėmimo vietų ligoninėje vykdant nuteistiesiems projektą „Emocinis intelektas per labirinto terapiją", buvo organizuotas jau penktas susitikimas su projekto iniciatore Rūta Janulevičiene – Tarptautinės Labirintų organizacijos regionine Europos ambasadore Lietuvai ir ryšiams su Europa, Tarptautinės Labirintų organizacijos Direktorių Tarybos Projektų Komiteto Vadove, VšĮ „Ruta Reiki Mercar mokymų ir tyrimų instituto" steigėja ir direktorė. Šį kartą susitikimo tema buvo Labirintas ir sapnai.

Susitikimas su nuteistaisiais pradėtas nuo klausimo Kodėl daugumai žmonių patinka savaitgaliai? Vienas iš atsakymų – tada galima iki soties išsimiegoti. Bet žinojimas, kad miegant ilsisi tik kūnas, o smegenys net ir tuomet intensyviai dirba, kelia daug įdomių klausimų. O kur dar svarstymai apie tai, kodėl vienokius ar kitokius sapnus regime? Yra, apie ką pagalvoti.

Sapnus perprasti mėgino jau senovės egiptiečiai ir graikai: jie nakties reginius laikė dievų žinutėmis, perduodamomis per išrinktuosius – žynius, pranašus. Romėnai kartais miegodavo šventose vietose, kad aplankytų pranašiški sapnai. O lietuviai pagonys tikėjo, kad naktimis gali aplink sukiotis naktinė dvasia Gaila, kuri sapnuose kankindavo ne tik žmones, bet ir gyvulius.

Mokslo žmonės sutinka, kad sapnas – tai pasąmonės siunčiama informacija, bet visa tai yra simbolių kalba, kurią reikia mokėti išaiškinti ir pritaikyti. Sapnai padeda suvokti save, perprasti slaptas baimes, norus, pamatyti užslėptas galimybes. Sapnai – užmaskuoti mūsų norai, bręstant žmogui, smegenys bei atmintis prisipildo informacijos, vaizdinių, išgyvenimų, o tai mūsų sapnus turtina.

Praktinio seminaro "Labirintas ir sapnai" metu buvo aptarta kaip sąmoningai sapnuoti, kokios dažniausiai pasitaikančios sapnų reikšmes, mokomasi valdyti savo sapną, pasidalinta patarimais kaip išsivaduoti iš košmariškų ar varginančių sapnų bei kaip panaudoti labirintą savęs ir savo sapnų pažinimui.

Informacija atnaujinta 2022 m. balandžio 27 d. 07:09

Alternatyvi bausmė

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ

 

Plačiau skaityti čia

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Visi renginiai ir įvykiai

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras