Naujienos

PASAULINĖS LYDERYSTĖS KONFERENCIJA 2021 – POKYTIS TAVO RANKOSE

2021-11-30

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pakvietimu Laisvės atėmimo vietų ligoninėje lapkričio 26 ir 27 dienomis buvo transliuojama tiesioginė Pasaulinės lyderystės konferencija – tai aukščiausios klasės renginys, kuriame pasaulinio garso vadovų pranešimai buvo transliuojami video formatu, o Lietuvos lyderių pranešimai skambėjo gyvai. Konferencijoje dalyvavo ne tik darbuotojai, bet ir norą pareiškę 12 nuteistųjų, kuriems tiesioginę transliaciją  buvo sudarytos sąlygos žiūrėti nuteistųjų bibliotekoje.

Pagrindinės konferencijos temos – Lyderio gebėjimų stiprinimas; Ekstremalus geranoriškumas; Lyderystės greitis; Kasdienis lyderio triūsas; Atsakomybė, įkvėpimas, įtaka; Maištautojo talentas; Lyderystė ir psichinė sveikata; Tiltus tiesianti lyderystė.

Šis dviejų dienų renginys nebuvo eiliniu susibūrimu. Dvi dienos, kurios apjungė tūkstančių žmonių visame pasaulyje. Pagrindinė konferencijoje lyderystės idėja – visuomenei reikia nesavanaudiškų, sąžiningų ir nuolankių vadovų, turinčių aiškią viziją, todėl siekiama suburti bendraminčius, su kuriais klausantis išskirtinių pranešėjų, galima kartu augti ir keisti savo aplinką, tobulėti bei pasisemti patirties ir žinių.

Tarp užsienio šalių pranešimų, skambėjo ir Lietuvos lyderių interviu. Konferencijoje dalyvavo Indrė Kručaitė, interviu tema „Kitoniškumas – tendencija ar būtinybė“. Su fizine negalia gimusi tam, kad galėtų vaikščioti, naudoja kojos protezą. Dėl to paauglystėje ji išgyveno sunkų etapą, kai savo negalią stengėsi slėpti nuo aplinkinių. Sulaukusi 20-ies, nusprendė, jog daugiau taip gyventi nebegali, ir viešai socialiniuose tinkluose apie tai paskelbė. Šiandien ji be baimės publikuoja asmenines nuotraukas, dalyvauja fotosesijose ir net prisijungė prie neįgaliųjų modelių agentūros. Taip pat jautrus ir nuoširdus interviu su Rimantu Kėvaluprofesoriumi, Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovu. Pokalbio metu diskusija vyko apie vaikų ir paauglių fizinę ir psichikos sveikatą, pašnekovas teigė, kad katastrofiškai blogėja, o klinikos Skubios pagalbos skyriuje sulaukta daugiau jaunuolių, mėginusių prieš save pakelti ranką. Didžiausią žalą vaikai patiria ne dėl pačios koronavirusinės ligos, bet dėl pandemijos sukeltų ribojimų, vangesnio socialinio gyvenimo. Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, jo įžvalgos apie lyderystę buvo, jog vadovo lemtis nėra gyvenimas ant laurų, o labai sunkus darbas ir atsakomybė, prisiimta už kitus. Todėl nereikia stebėtis nei įtampa, nei pervargimu, o konferencijoje čia pat pateikiami labai praktiški būdai, kaip su tuo susigyventi. Pandemija parodė, kad žmonėms, kurių ketinimai savanaudiški, šis laikas tikrai sudėtingas, tačiau tuo pat metu galime pamatyti ir daugybę puikių pavyzdžių, kai žmonės, užuot skundęsi, imasi iniciatyvos padėti kaimynui, draugui, bičiuliui.

Po dviejų dienų konferencijos nuteistieji dalinosi įspūdžiais bei įžvalgomis, kaip svarbu ugdyti savyje asmenybę, suprasti, jog kiekvienas yra svarbus ir gali daryti įtaką, būti aktyviems visuomenės nariais, dalyvauti įvairiuose socialinėse iniciatyvose, daryti pozityvų pokytį aplinkai bei sau pačiam, suvokti, kad esame vertingi ir turime rūpintis savimi.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. vasario 21 d. 12:59
 

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ

 

Plačiau skaityti čia

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. rugpjūtis
 
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Visi renginiai ir įvykiai

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras