Naujienos

NUTEISTŲJŲ PROFESINIS MOKYMAS PRADĖTAS IR LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ LIGONINĖJE

Laisvės atėmimo vietų ligoninės Resocializacijos skyriaus atstovai svarstė ir ieškojo galimybių, kaip nuteistiesiems, kuriems nustatytas neįgalumas ir turi ribotą fizinį judėjimą bei neturi profesijos, padėti sėkmingai integruotis į darbo rinką po paleidimo į laisvę. Tad po ilgų derybų, nuo 2022 m. rugsėjo mėnesio Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyrius pasiūlė pradėti nuteistųjų profesinį mokymą.

Pagrindinį išsilavinimą jau turintys nuteistieji pasirinko modulinę siuvėjo profesinio mokymo programą, kurį labiausiai atitiko jų fizines galimybes bei baigę, taps kvalifikuotais darbininkais, įgys gebėjimus, būtinus kvalifikuotai veiklai, prisitaikyti prie inovacijų ir technologijų.

Siuvėjo modulinė profesinio mokymo programa, skirta parengti kvalifikuotam siuvėjui, gebančiam dirbti įmonėse, teikiančiose drabužių siuvimo ir taisymo paslaugas. Taip pat, siūti drabužius siuvimo įmonėse ar individualiai, bendrauti ir bendradarbiauti, dirbti komandoje. Siuvėjas atlieka įvairias siuvimo operacijas. Pagal pateiktus modelius pasiuva pagrindines vyriškų, moteriškų ir lengvųjų drabužių detales, vyriško ar moteriško asortimento gaminius, parenka įdėklines medžiagas, siūlus, furnitūrą. Taiso arba persiuva drabužius iš tekstilės ar panašių medžiagų. Dirba įvairiomis siuvimo mašinomis, taiko naujausias siuvimo technologijas. Siuvinėja pagal modelį ar savo parengtą eskizą. Papuošia raštais pasiūtus drabužius ar medžiagas, susiuva įvairių medžiagų (trikotažo, kailio, odos ir kt.) gaminius. Sutvarko rankdarbio kraštus, atlenkia ir peltakiuoja bei apsiuva audinių atkarpas.

Siuvėjo modulinė profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam siuvėjui parengti, kuris gebės sukirpti ir pasiūti įvairius lengvus drabužius; atlikti siuvimo darbus, atitinkančius technines sąlygas ir technologiją; mokės saugiai tikrinti mašinų, lygintuvų ir kitų prietaisų būklę; mokės šalinti galimus gedimus; žinos pagrindinių ir pagalbinių medžiagų rūšis, jų paskirtį ir siuvimo savybes; gebės patikrinti gaminio kokybę; mokės racionaliai  organizuoti darbo vietą.

 Sėkmingą siuvėjo darbą lemia kruopštumas, planavimo ir konstravimo gebėjimai, tikslumas, pastabumas, vaizduotė, meninis skonis, gebėjimas derinti spalvas,atsakingumas ir darbštumas. Taip pat svarbu fizinė ištvermė bei pakantumas sėdimam darbui.

Baigę siuvėjo mokymo programą nuteistieji galės dirbti siuvėju arba siuvėju-sukirpėju valstybinėse ir privačiose siuvimo, buitinio aptarnavimo įmonėse arba gali tęsti dizaino bei technologijų studijas aukštosiose mokyklose. 

 

 

Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 8 d. 15:10

Alternatyvi bausmė

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ

 

Plačiau skaityti čia

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Visi renginiai ir įvykiai

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras