Naujienos

NAUJI SOCIALINIAI PARTNERIAI – NAUJOS GALIMYBĖS

Nuo 2021 m. gegužės mėnesio pradėtas bendradarbiavimas su Lietuvos aklųjų biblioteka. Vadovaujantis bendradarbiavimo sutartimi, Laisvės atėmimo vietų ligoninės nuteistųjų biblioteka savo paslaugas padarė plačiau prieinamas ir nuo šiol knygas galima ne tik skaityti, bet ir klausytis. Bibliotekos durys atviros skaitymo sutrikimų turintiems asmenims – regos ar kitą negalią, dėl kurios yra apribota galimybė skaityti spausdintus leidinius, turintiems asmenims, taip pat asmenims, kuriems dėl itin garbaus amžiaus nustatytas visiškas nesavarankiškumo lygis, dėl ko jie negali ilgai išlaikyti dėmesio ir suprasti įprasto teksto.

Lietuvos aklųjų biblioteka įsipareigojo teikti garsines knygas ir kitus garsinius leidinius, dalyvauti organizuojamuose garsiniuose skaitymuose ir renginiuose. Įstaigai oficialiai tapus bibliotekos vartotojais, Ligoninėje esantiems nuteistiesiems atsirado galimybė naudotis ELVIS – Elektroninių Leidinių Valdymo Informacinė Sistema, kitaip tariant tapti virtualios bibliotekos nariais, kuri skirta visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto.

ELVIS fonduose saugoma: tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų knygų; įgarsinti žurnalai; filmai ir spektakliai su garsiniu vaizdavimu; skaitmeninės knygos (PDF, DAISY formatais); skaitmeniniai Brailio leidiniai; garso spektakliai ir tinklalaidės. 

 

Apie pačią Lietuvos aklųjų biblioteką..

 

Lietuvos aklųjų biblioteka jau 52 metus savo skaitytojams siūlo įgarsintų leidinių. Vyriausi skaitytojai prisimena laikus, kai skaityti garsines knygas naudojo juostinius magnetofonus, vėliau knygos būdavo įrašomos į kasetes, šiuo metu jos pateikiamos įrašytos MP3 formatu kompaktiniuose diskuose arba pasiekiamos naudojantis virtualiąja aklųjų biblioteka. Daugeliui skaitytojų jos padeda socializuotis, priimti savo negalią, mokytis, studijuoti, gauti įvairios informacijos, prasmingai leisti laisvalaikį ar gilinti profesines žinias.

Lietuvos aklųjų biblioteka, skirtingai nuo kitų bibliotekų, pati užsiima leidybine veikla. Bibliotekoje, Vilniuje, išleistos knygos keliauja į filialus didžiuosiuose miestuose, iš jų – į paslaugų punktus viešosiose bibliotekose bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos skyriuose mažesniuose miestuose ir miesteliuose. Biblioteka turi keturias garso įrašų studijas, taip pat reikalingą įrangą spausdinti leidinius Brailio raštu. Per metus įgarsinama maždaug 160 pavadinimų knygų, 18 pavadinimų žurnalų ir 27 pavadinimų knygų Brailio raštu. Didelis dėmesys skiriamas lietuvių autoriams, daugiausia garsinama grožinės literatūros, žinoma, įvairi mokslo populiarinamoji ar studijoms reikalinga mokslinė literatūra.

Laisvės atėmimo vietų ligoninėje šiuo metu bausmę atlieka trys nuteistieji, kuriems nustatytas aklumas bei penkiolika nuteistųjų, vyresnio amžiaus, ypač po persirgtų rimtų ligų, kurie neteko gebėjimo skaityti. Tikimės, kad audio knygos atras savo skaitytoją, kadangi norint klausytis įgarsintų leidinių užtenka išmokti naudotis grotuvu ir susirasti reikalingus mygtukus

 

                                         

Informacija atnaujinta 2021 m. liepos 2 d. 09:35

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ IR COVID-19

 

Plačiau skaityti čia

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. sausis
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Visi renginiai ir įvykiai

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras