Naujienos

LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ LIGONINĖJE LANKĖSI KAUNO MIESTO SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRO LAIKINO APGYVENDINIMO SKYRIAUS SOCIALINĖ DARBUOTOJA

2022 m. gegužės 20 d. Laisvės atėmimo vietų ligoninėje apsilankė Kauno miesto Socialinių paslaugų centro Laikino apgyvendinimo skyriaus socialinė darbuotoja Aira Žurauskienė aptarti bendradarbiavimo galimybes dirbant pagal „Iš pataisos įstaigų paleidžiamų (paleistų) asmenų socialinės integracijos tvarkos“ aprašą.

Pirmos dalies susitikimo metu pristatyta kokios Kauno miesto Socialinių paslaugų centro Laikino apgyvendinimo skyriuje teikiamos paslaugos asmenims neturintiems gyvenamosios vietos – informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas, apgyvendinimas, buitinių ir asmeninių higienos paslaugų teikimas, darbinių įgūdžių ugdymas, esant poreikiui sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas atsižvelgiant į asmens savarankiškumo lygį. Taip pat aptartos socialinės paramos (piniginės ir nepiniginės) rūšys, grįžusiems iš pataisos įstaigų. Nuteistieji susidomėję klausėsi, kėlė rūpimus klausimus, domėjosi vienkartinės socialinės pašalpos bei kokios asmens deklaravimo galimybes atlikus bausmę.

Antrojoje grupinio užsiėmimo dalyje nuteistieji bei Laisvės atėmimo vietų ligoninės socialinės darbuotojos pasirinko piešimo ir tapymo priemones bei klausant M. K. Čiurlionio simfoninei poemai „Jūra“, visi, kurie galėjo pavaizduoti Jūrą, nutapė ant piešimo lapų ir pakomentavo savo kūrinius, tie kurie negalėjo, papasakojo kaip atrodo jų suvokiama Jūra.


Jūra – kaip gyvenimas, ją suvokti galima įvairiai, ji gali būti audringa ar labai rami. Susitikimo metu paskaityta citata apie Jūrą remiantis autoriaus grafiko Šarūno Leonavičiaus „Vėjas rėjose. Burlaivių epochos atspindžiai Lietuvoje“ knyga. Straipsnyje „Šarūno Leonavičiaus jūra“ autorė Nika Aukštaitytė-Puteikienė atskleidžia, jog „pats būdamas buriuotoju, jūrą ir laivą dailininkas visada suvokia ne tik kaip daiktą ir stichiją. Jo kūryboje laivas – tai gyvenimo statinys, savotiška Nojaus arka, kurią stato kiekvienas mūsų. Ją siūbuoja gyvenimo jūra, kurioje – ne tik audros, bet ir – beribės šviesos persmelktos erdvės, nenuspėjamos ir spalvingos, lyg slapčiausios mūsų svajonės, jūrų gelmės su stebuklinėm žuvim, gyviais ir kriauklėmis, ošiančiomis amžinybės giesmes… „

Grupiniame užsiėmime nuteistieji aktyviai dalyvavo, padėkojo už įdomų užsiėmimą.

 

Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 24 d. 15:18

Alternatyvi bausmė

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ

 

Plačiau skaityti čia

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. lapkritis
 
P
A
T
K
P
Š
S
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Visi renginiai ir įvykiai

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras