- Pradžia
- Naujienos
- Vykdomi projektai
- Struktūra ir kontaktai
- Veiklos sritys
- Teisinė informacija
- Administracinė informacija
- Korupcijos prevencija
- Paslaugos
- Asmens duomenų apsauga
- Nuorodos
- Konkursai ir atrankos
- Profsąjungų naujienos
- Informacija lankantiems nuteistuosius/suimtuosius
- Bendradarbiavimas
- Paieška
- Svetainės žemėlapis
Kontaktai
Pravieniškių g. 57,
Pravieniškių k.,
LT-56371 Kaišiadorių r.
Tel. +370 346 56 335
Faks. +370 346 56 304
El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt
Naujienos
LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ LIGONINĖJE PAMINĖTA PASAULINĖ LABIRINTŲ DIENA

LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ LIGONINĖJE
PAMINĖTA PASAULINĖ LABIRINTŲ DIENA
Š. m. gegužės 6 d., minint Pasaulinę labirintų dieną Laisvės atėmimo vietų ligoninėje jau ne pirmą kartą lankėsi Reiki Mercar meistrė, mokytoja, Tarptautinės labirintų organizacijos Europos regioninė ambasadorė Lietuvai Rūta Janulevičienė.
Susitikimo metu R. Janulevičienė papasakojo koks yra šios dienos minėjimo tikslas, kokios tradicijos, kaip žmonės šią dieną mini skirtinguose šalyse, o susitikimo pabaigą vainikavo ėjimas labirintu lydint Tibeto dubens skambėjimui.
Pasaulinė labirintų diena minima gegužės 7 diena. Šią dieną iš anksto numatytu laiku, t. y. 13.00 val. skirtinguose miestuose, pasaulio šalyse visi turi eiti labirinto taku. Tai sujungia kiekvieną dalyvaujantį čia ir visame pasaulyje, padeda kurti tarpusavio bendrystę ir toleranciją, vienu metu komunikuoti su žemės energija, vienu metu jausti vidinę harmoniją ir sugrąžinti vidinę ramybę.
Nepatogiu gyvenimo keliu dažnai sudėtinga nustatyti, koks būtų kitas žingsnis, kokia kryptimi eiti ir kokiu keliu pasukti. Galbūt tai yra viena iš priežasčių, kodėl vaikščiojimas labirintu kaip meditacija yra toks patrauklus: kelionė aiškiai pažymėta, netrukdoma ir visiškai matoma. Nors jis pasuka ir vingiuoja link centro, nėra jokių gudrybių, neteisingų pasirinkimų ar aklavietės. Norėdami pasiekti savo tikslą, viskas, ką reikia padaryti, yra eiti tuo keliu. Šis kelias yra labai asmeniškas, kiekvienas susidaro savo įspūdžius apie vingiuotą pasivaikščiojimą. Labirinto centre reikia stabtelti – pabūti, susikoncentruoti – laikas skiriamas atsakymams gauti, apmąstymams, meditacijoms, maldoms, savo vidinio pasaulio suvokimui.
R. Janulevičienė dalinasi mintimis ką nuteistieji jaučia užsiėmimo metu – negalima iš anksto pasakyti, kokių įspūdžių turėtų tikėtis konkretus žmogus. Jei paklausime visų nuteistųjų, kurie dalyvauja susitikimuose, gauname skirtingus atsakymus. Vienas iš tų skeptikų, kuris pirmais susitikimais tik iš tos idėjos šypsojosi, pirmiausia skuba praeiti tuo labirintu, o tada, grįžęs, sako, kad dabar jau galim bendrauti. Kitas teigia, kad kai yra proga, būtinai užeinu praeiti tuo labirintu. Dar kitas teigė, kad kai kažkuo abejoja ar nežino tam tikro atsakymo, eina į labirintą. Visi jie sako negalintis žodžiais paaiškinti, ką jaučia, bet tas jausmas būna labai geras, pakylėtas.
Labirintai visame pasaulyje naudojami įvairiais būdais: siekiant dvasinių patarimų, nuraminti protą, susidoroti su problemomis ar praradimais, sumažinti stresą ar sukurti daugiau pusiausvyros, palengvinti perėjimą, padidinti kūrybingumą ar tiesiog būti savimi.